18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarny scenariusz i czwarta fala

Niedzielski ujawnia prognozy: "tysiące zakażeń dziennie"

Wojciech Kozicki
03.09.2021  20:18
Niedzielski w TVP Info ujawnia prognozy. Czwarta fala nas zmiecie?
Niedzielski w TVP Info ujawnia prognozy. Czwarta fala nas zmiecie? Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski od dawna zapowiadał, że czwarta fala zakażeń koronawirusa uderzy jesienią. Teraz przedstawił znacznie konkretniejsze i bardziej przerażające prognozy epidemiczne. W TVP Info zapowiedział, że lada moment czeka nas kilka tysięcy zakażeń COVID-19 dziennie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie TVP Info przedstawił najnowsze prognozy dotyczące koronawirusa w Polsce. Jego zdaniem, lada moment ziści się czarny scenariusz.  To już pewne, że czwarta fala zakażeń będzie, a pytanie jest tylko, kiedy nastąpi gwałtowne przyspieszenie wzrostu liczby zakażeń. Wciąż nie wiadomo kiedy uderzy w Polskę apogeum tej fali. Zdaniem Niedzielskiego, do drugiej połowy września będziemy obserwowali systematyczny wzrost liczby nowych przypadków.

Czwarta fala zakażeń. Niedzielski ujawnia prognozy

Niedzielski dodał, że kluczowe będą hospitalizacje. Jedyna nadzieja, że Narodowy Program Szczepień zmniejszy ich liczbę. Jak na razie w Polsce wykonano 36 391 474  szczepień przeciwko koronawirusowi, a w pełni zaszczepione są 18860734 osoby. Jak wykazał dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia, liczba zakażeń zaczyna niebezpiecznie rosnąć.

Prognozujemy na tę chwilę, że pod koniec września ta liczba może osiągnąć już tysiąc zakażeń dziennie. Prognozowanie jest obciążone dużym ryzykiem. Październik ma tę liczbę jeszcze większą, bo pojawią się efekty powrotu do szkół i pracy, zwiększonej mobilności społecznej. Prognozujemy, że koniec października może oznaczać liczbę zakażeń nawet pięć tysięcy dziennie – powiedział minister zdrowia w TVP Info.

logo Tu się dzieje