18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powietrze zabija dzieci

Niemowlę reanimowane w Rybniku. Zaraziło się niebezpiecznym wirusem

27.02.2020  14:34
Niemowlę reanimowane w Rybniku. Zaraziło się niebezpiecznym wirusem
Niemowlę reanimowane w Rybniku. Zaraziło się niebezpiecznym wirusem Fot: Shutterstock

Walka o życie maleńkiego dziecka w Rybniku. Niemowlę zarażone wirusem RSV wymagało reanimacji. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii.

Groźny wirus RSV (syncytialny wirus oddechowy, którego objawy zaostrza smog) atakuje dzieci na Śląsku. Do szpitala w Rybniku trafiło niemowlę, o którego życie walczyli tamtejsi lekarze. 17-dniowe maleństwo wymagało reanimacji.

Dziecko trafiło do szpitala w środę i od razu zostało przewiezione na OIOM. Ordynator oddziału pediatrycznego, Katarzyna Musioł, potwierdza także, że do ich placówki trafił 10-dniowy noworodek z tą samą chorobą (Rybnik.pl).

Smog zabija dzieci

W sumie w szpitalu w Rybniku przebywa obecnie 18 dzieci - oddział pediatryczny jest przepełniony.

RSV najciężej przechodzą niemowlęta i małe dzieci - powoduje u nich poważne problemy z oddychaniem, zapalenie oskrzelików i zapalenie płuc. W organizmach najmłodszych dokonuje prawdziwych spustoszeń. Może nawet wywoływać raka! U dorosłych wirus prowadzi do częstych, nawracających infekcji. Głównym powodem występowania go na Śląsku jest zanieczyszczone powietrze - smog dosłownie zabija dzieci!

Przeczytaj więcej
Komentarze