18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS dojedzie Polaków

Koniec z podróżowaniem. Kary i kontrole

Wojciech Kozicki
30.11.2020  16:17
Obostrzenia na ostro - noclegi w hotelach pod kontrolą
Obostrzenia na ostro - noclegi w hotelach pod kontrolą Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Od kiedy weszły w życie nowe obostrzenia i w hotelach można nocować jednie w celach służbowych, wszyscy nagle są w delegacji. Rząd PiS już się zorientował co knują Polacy i zapowiada ostre kontrole w hotelach. To ostateczny koniec podróżowania?

Polacy przechytrzyli PiS. Od 7 listopada hotele w Polsce są zamknięte dla turystówa, a dostępne jedynie dla gości przebywających w podróży służbowej, medyków, pacjentów i ich opiekunów. Polacy nie dali się jednak zamknąć w domach i zaczęli masowo „jeździć w delegacje”. wiele osób melduje się w hotelach i pensjonatach, twierdząc, że będą w nich pracować zdalnie. Rząd reaguje na lukę w przepisach i zapowiada kontrole.

Koronawirus, obostrzenia i nocowanie w hotelach

Jak podaje rmf24.pl okazało się, że wczoraj na Zakopiance utworzył się gigantyczny korek, ponieważ tłumy Polaków wracały z delegacji w Zakopanem i służbowego weekendu. Rząd PiS zapowiedział już zmasowane kontrole hoteli i pensjonatów, a media ostrzegają, że właściciele obiektów będą karani podwójnie. Najpierw dostaną mandat mogący wynieść do 30 tys. złotych. Jeśli to nie pomoże, stracą dotacje i zwolnienia z podatków.

Będą kontrole od dzisiaj i mówię to z wielkim żalem. Zwracam się z apelem do przedsiębiorców, aby przestrzegali przepisów; inaczej muszą się liczyć nie tylko z mandatami, ale i zawieszeniem pomocy, która opiewa łącznie na ok. 40 mld zł – zagroził Jarosław Gowin na konferencji prasowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze