18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wariant z RPA

Nowa MUTACJA koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza

19.02.2021  18:41
Nowa mutacja koronawirusa
Nowa mutacja koronawirusa Fot: Vikentiy Elizarov/Shutterstock

Nowa mutacja koronawirusa dotarła do Polski - to już oficjalne. Minister Zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że mamy do czynienia z patogenem z RPA. Czy to oznacza, że już niedługo zostaniemy znowu na stałe zamknięci w domach?

Nowa mutacja koronawirusa może wskazywać na to, że rzeczywiście już niedługo przypadnie nam w udziale zapowiadany pełen lockdown. Mija prawie rok od momentu, w którym pandemia zaatakowała Polskę, a tu najwyraźniej niewiele się zmienia.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski potwierdza, że w Polsce wystąpił pierwszy przypadek mutacji południowo-afrykańskiej. Wykryło ją laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Przypadek pochodzi z okolic Suwałk.

Nowa mutacja koronawirusa jest w Polsce

Jednocześnie w czasie konferencji prasowej, na której polityk poinformował rodaków o tym wielkim problemie - Niedzielski podkreślał, że w ostatnich dniach występuje coraz więcej hospitalizacji związanych z zakażeniem koronawirusem. Rośnie również lawinowo liczba przypadków Covid-19 w kraju. 

Aktualnie jesteśmy w Polsce narażeni na zakażenie mutacją brytyjską oraz mutacją południowo-afrykańską, jak mówił Minister Zdrowia. Obie mutacje - jak dodał - "są elementami, które będą działały na przyspieszenie procesów pandemicznych". Po raz kolejny polityk apelował o przestrzeganie obostrzeń.

Niestety ta dyscyplina społeczna razem z mutacjami to krytyczne elementy, które przesądzają i będą decydowały, w jakim tempie będzie rozwijała się pandemia w najbliższych dniach, w najbliższych tygodniach

- powiedział. 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreślał również, że trzecia fala koronawirusa w Polsce jest już faktem. Codziennie pojawia się więcej zakażeń i ta tendencja wzrostowa jeszcze jakiś czas się utrzyma.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze