18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wojna?

Nowa armia zmierza w stronę polskiej granicy. Rząd prosi o wsparcie

23.11.2021  13:28
Kolejni żołnierze zmierzają do Polski
Kolejni żołnierze zmierzają do Polski Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Niebawem na polsko-białoruską granicę zostaną wysłani estońscy żołnierze. Wspólnie z naszymi służbami zajmą się realizacją zadań wywiadowczych oraz umacnianiem znajdujących się tam zapór. Władze Estonii podjęły decyzję o przekazaniu blisko 100 mundurowych.

Kilka dni temu Wielka Brytania poinformowała o wysłaniu do Polski grupy żołnierzy, która zajmie się zabezpieczaniem granicy. Decyzję o udzieleniu nam pomocy podjęli także Estończycy.

Estonia wysyła żołnierzy do Polski

Portal Defence24 przekazał, że estoński szef resortu obrony Kalle Laanet zamierza wysłać do Polski 100 estońskich żołnierzy. Jest to odpowiedź na prośbę naszego rządu o "praktyczną pomoc". Grupa, która pomoże w działaniach na granicy, składa się z zawodowych żołnierzy, rezerwistów, a także funkcjonariuszy żandarmerii wojskowej.

Wcześniej Polska zabiegała jedynie o wsparcie polityczne, ale teraz zwróciła się do nas również o wsparcie praktyczne - przekazał Laanet.

Do Polski trafi też estoński sprzęt do realizacji zdań wywiadowczych. Pierwsi żołnierze pojawią się już w najbliższy weekend.

Czytaj także