18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia pacjentów

Cały szpital sparaliżowany. 12 pracowników ma koronawirusa!

Emilia Waszczuk
18.03.2020  18:59
Cały szpital sparaliżowany. 12 pracowników ma koronawirusa!
Cały szpital sparaliżowany. 12 pracowników ma koronawirusa! Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER (ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE)

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą przeżywa kryzys. Nie ma komu zająć się pacjentami. Aż 12 pracowników choruje na COVID-19!

Pielęgniarki, lekarze i pacjenci, w sumie 60 osób, czekają na wyniki badań w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. W środę liczba potwierdzonych w placówce zachorowań wzrosła do 12!

Mamy potwierdzenie z laboratorium o kolejnych pracownikach szpitala zarażonych koronawirusem. Obecnie jest to 12 osób

- poinformował PAP starosta  grójecki Krzysztof Ambroziak.

Koronawirus dopadł personel medyczny i możliwe, że część pacjentów. Wszystkie osoby z podejrzeniem zakażenia zostały odizolowane i poddane badaniom.

Szpital sparaliżowany

Jako pierwsza zachorowała pielęgniarka, którą w poniedziałek zamknięto w izolatce. Gdy okazało się, że jest zakażona, przewieziono ją do szpitala w Radomiu. Niestety, kobieta zaraziła nie tylko kolegów ze szpitala w Nowym Mieście. SARS-COV-2 przekazała lekarzowi ze szpitala w Grójcu. Tam na wyniki badań czekają teraz 34 osoby.

Niestety, szpital w Nowym Mieście przeżywa teraz poważny kryzys. Na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym przebywa około 30 pacjentów. Okazuje się  jednak, że nie ma komu się nimi zająć. 

W szpitalu w Nowym Mieście zaczyna brakować lekarzy i pielęgniarek. O sytuacji poinformowany został wojewoda mazowiecki i NFZ. Czekamy na decyzje

- powiedział Ambroziak.

Przeczytaj więcej
Komentarze