18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska kontra epidemia COVID-19

Polacy mają lek na koronawirusa? Trwają testy!

Wojciech Kozicki
13.03.2020  11:49
Leczenie koronawirusa w Polsce - testy nowych metod trwają
Leczenie koronawirusa w Polsce - testy nowych metod trwają Fot: Piotr Hukalo/East News

Koronawirus na świecie to epidemia na którą lekarstwo i szczepionka nie istnieją. Jednak Polacy chcą znaleźć sposób na SARS-CoV-2 i stosują terapię jak w Chinach i Japonii. Czy epidemia w Polsce zostanie zatrzymana?

Koronawirus to nowa choroba, a metoda leczenia i szczepionka jeszcze nie zostały wynalezione. Każdy radzi sobie jak może. Rafał Brzozowski sugeruje leczenie muzyką, Monika Zamachowska zaleca energię ezoteryczną, a Tomasz Terlikowski twierdzi, że i tak umrzemy, więc chodźmy wszyscy do kościoła. Tymczasem pewien polski lekarz testuje zaskakujące lekarstwa, by wyleczyć COVID-19.

Ponieważ nie ma jeszcze leku na nowy koronawirus, specjaliści korzystają z tego, że niektóre grupy wirusów mają pewne cechy wspólne i stosują leki, które sprawdzały się przy innych epidemiach – podaje „Wprost”.

Prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Simon ogłosił przed kamerami, że pacjenci chorzy na koronawirusa w województwie dolnośląskim będą leczeni nieco eksperymentalne. Czy szykuje się przełom w leczeniu COVID-19?

W Japonii i Chinach z pewnym skutkiem, zmniejszającym śmiertelność, wprowadzili niektóre leki z grupy leków antyretrowirusowych przeciwko HIV, niektóre przeciwko malarii i kilka innych leków – powiedział Simon.

Leczenie koronawirusa w Polsce

Nieoficjalnie mówi się, że wspomniane leki w Azji obniżyły śmiertelność na koronawirusa nawet o 30%. Simon podjął decyzję, że na terenie województwa dolnośląskiego, „dzięki uprzejmości komisji bioetycznej”, natychmiast zacznie stosować wspomniane leki i terapie. Na takie leczenie oczywiście pacjenci muszą wyrazić zgodę, a jak na razie, poddał się mu jeden chory. Simon mówi już o podobnych testach w całym kraju. 

Przeczytaj więcej
Komentarze