18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki żal

Nowe obostrzenia: Koniec popcornu w kinach!

Malwina Kossela
05.02.2021  17:41
Nowe obostrzenia: Koniec popcornu w kinach!

Nowe obostrzenia pojawiły się w polskich progach. Wszystko wskazuje na to, że chociaż pandemia zagraża nam coraz mniej - trudno będzie cieszyć się życiem w pełni. Zabiera nam się najmniejsze, ale wspaniałe przyjemności.

Na dzisiejszej konferencji prasowej ogłoszono pierwsze od dawna luzowanie obostrzeń. Od 12 lutego w reżimie sanitarnym dostępne dla obywateli będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie czy baseny. Wszyscy miłośnicy kina ucieszyli się ogromnie - niestety, pewna wiadomość odebrała im dotychczasową ulgę.

Okazuje się, że kino nie będzie wyglądało tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. W salach kinowych nie poczujemy już znajomego zapachu i nie zanurzymy ręki w kubełku z popcornem, gdyż... będzie to surowo zakazane.

Nowe obostrzenia: Kino bez popcornu

Reżim sanitarny obejmuje bowiem jedzenie w kinie. Nie kupimy już w barze, przed filmem - naszego ulubionego przysmaku. To wszystko zostało ujęte w zaleceniach rządu. Tylko spełniając te warunki centra handlowe i kina będą mogły swobodnie działać.

Warto więc z całą mocą zaznaczyć, by nie zdziwić się na miejscu, że ze względu na wymogi sanitarne konsumpcja w kinie będzie całkowicie zabroniona. Widzowie muszą się liczyć także z tym, że podczas seansu będą musieli mieć na twarzach maseczki. 

Jeśli sytuacja pandemiczna się pogorszy, wrócą dotychczasowe obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki nie ma wątpliwości, że aktualna sytuacja w kraju jest jedynie "kruchą stabilizacją", a nie momentem, w którym możemy w pełni odetchnąć z ulgą.

Wyobrażacie sobie w ogóle kino bez popcornu? Nam idzie to średnio...

Czytaj także
Przeczytaj więcej