18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska vs pandemia

MINISTER ZDROWIA OGŁASZA RESTRYKCJE. Zmiany od 18 stycznia

Emilia Waszczuk
11.01.2021  17:14
Co dalej z obostrzeniami? Minister zdrowia ogłosił zasady od 18 stycznia
Co dalej z obostrzeniami? Minister zdrowia ogłosił zasady od 18 stycznia Fot: Adam Guz/KPRM

W poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dalszy plan walki z koronawirusem w Polsce. Nowe zasady wejdą w życie 18 stycznia.

Walka z pandemią trwa, ale pandemia się nie poddaje. I zdaje się, że zostanie z nami na długo - choć do Polski trafiła już pierwsza szczepionka, większość z nas czekać będzie na nią długie miesiące. Nawet grupy "1", czyli między innymi seniorów i nauczycieli, nie uda się zaszczepić do wiosny.

To oznacza, że jeszcze długo będziemy musieli mierzyć się z uciążliwymi restrykcjami. Te, które obowiązują dziś, tracą ważność po 17 stycznia. Co dalej? Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał specjalną konferencję prasową - już wiadomo.

Nowe ograniczenia w walce z pandemią od 18 stycznia

W poniedziałek 11 stycznia, na tydzień przed wygaśnięciem obostrzeń, minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informacje o dalszych działaniach rządu. Czy i co zmieni się 18 stycznia?

Jak poinformował szef resortu zdrowia, podjęcie decyzji co do obostrzeń było zadaniem niezwykle trudnym - nie wiemy bowiem, na czym stoimy, czy pandemia zacznie znów Polskę paraliżować, czy może czeka nas powolne jej pokonywanie. Nowe zasady działania w Polsce ustanowione zostały więc w ciemno.

Czekają nas więc zmiany, choć bardzo niewielkie - niemal wszystkie obostrzenia zachowają swoją dotychczasową postać. Zmiany czekają jedynie szkoły - najmłodsze dzieci wracają do nauki stacjonarnej.

logo Tu się dzieje