18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostro

Nowe obostrzenia w Polsce już za chwilę! Wiemy, co ogłosi premier

Emilia Waszczuk
04.11.2020  13:33
Koronawirus i nowe obostrzenia. Szkoły do zamknięcia?
Koronawirus i nowe obostrzenia. Szkoły do zamknięcia? Fot: Planeta.p

Kolejne duże kroki w walce z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki już dziś ogłosi nowe obostrzenia. Kogo dotyczą? Tym razem paść ma na najmłodszych...

W środę na godzinę 14 zapowiedziana została konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Pewne jest, że politycy ogłoszą na niej kolejne obostrzenia. Koronawirus nie odpuszcza i kolejni politycy z obozu rządzącego potwierdzają, że nowe restrykcje są nieuniknione.

Według przecieków rząd rozważał między innymi zamknięcie galerii handlowych czy ograniczenia w przemieszczaniu się i zakaz wychodzenia z domów. Pierwsza opcja jest najmniej pewna - oznaczałaby ogromne straty dla skarbu państwa. Teraz dowiadujemy się, że politycy mają skupić się na zupełnie innym problemie.

Koronawirus w Polsce, dzieci w domach

Jak donosi Money.pl, priorytetem są dziś szkoły. Rząd jak na razie do nauki zdalnej wysłał jedynie starszych uczniów. Dzieci z klas 1-3 ciągle uczą się w odpowiednich placówkach, działają też żłobki i przedszkola. To może się za chwilę zmienić.

Przedstawiciele rządu podkreślają, że trzeba ograniczyć kontakty z obcymi osobami, a dzieci w wieku od 6 do 9 lat to aż 1,5 miliona osób. Bardzo prawdopodobne więc, że już dziś premier przekaże decyzję o skierowaniu ich do nauki zdalnej.

Jeśli rząd zdecyduje się na zamknięcie również przedszkoli i żłobków, w domach zostanie nawet 3 miliony dzieci w wieku od 1 do 9 lat!

logo Tu się dzieje