18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielkie zmiany

Morawiecki ogłosi nowe restrykcje! SĄ PRZECIEKI

Emilia Waszczuk
05.02.2021  08:45
Zmiana obostrzeń w Polsce. Są przecieki
Zmiana obostrzeń w Polsce. Są przecieki Fot: Planeta.pl

Dziś ogłoszenie nowych zasad w walce z pandemią. Konferencja premiera po południu, ale już pojawiły się przecieki co do planowanych zmian.

W piątek 5 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosi zmiany w ograniczeniach pandemicznych, które miałyby wejść w życie od połowy miesiąca. Już wiadomo, że rząd planuje powolne odmrażanie kolejnych branż, są też przecieki, z jakimi restrykcjami mielibyśmy się pożegnać.

Konferencja premiera zaplanowana jest po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, które rozpoczyna się o godzinie 10.00. To właśnie na nim podjęte zostaną ostateczne decyzje w sprawie. Co jednak ze wspomnianymi już przeciekami?

Zmiana obostrzeń w Polsce

Od 15 lutego mielibyśmy ponoć spodziewać się między innymi uwolnienia turystyki (hotele i pensjonaty), choć - jak zauważył wicepremier Jarosław Gowin, tu na ustępstwo można liczyć nawet wcześniej. Rząd rozważa ponoć otwarcie ich dla Polaków od 14 lutego - taki prezent dla zakochanych na Walentynki...

Od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Analizujemy też sytuację związaną z innymi branżami. Niewykluczone, że MRPiT będzie rekomendować też w najbliższym czasie Radzie Ministrów inne poluzowania

- powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z PAP. Jego koledzy ze Zjednoczonej Prawicy zastrzegają jednak, że wcale nie jest to jeszcze pewne.

Już wcześniej informowaliśmy, że poza hotelami otwarta może zostać mała infrastruktura sportowa, czyli miejsca, w których sport można uprawiać na wolnym powietrzu. Zaliczają się do tego m.in. lodowiska czy orliki.

Przecieki o łagodzeniu obostrzeń. Pójdziemy do kina?

W rządzie nie ma podobno jednomyślności co do znoszenia restrykcji. Stanowczo ma się sprzeciwiać temu na przykład szef PiS Jarosław Kaczyński! Mimo to pojawiły się ponoć pomysły dalszego otwierania "kultury". Nie mowa oczywiście o koncertach (tu wymyślono, by - z biegiem czasu - otwierać je dla zaszczepionych), a o kinach czy teatrach, gdzie względnie łatwo można utrzymać restrykcje sanitarne.

Jest jeszcze jeden pomysł - uwolnienie basenów i miejsc "uprawiania sportu bezkontaktowego" (Money.pl). Złe wieści mają za to otrzymać właściciele klubów fitness czy siłowni oraz restauratorzy - tu jak na razie nie widać żadnych szans na luzowanie obostrzeń.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze