18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedobre wieści

Nowe ognisko koronawirusa? Sanepid już działa

05.06.2020  16:34
Nowe ognisko koronawirusa? Sanepid już działa
Nowe ognisko koronawirusa? Sanepid już działa Fot: Karol Makurat/REPORTER

Nowe ognisko koronawirusa wybuchnie w straży miejskiej? Jeden z pracowników w Warszawie nagle źle się poczuł. Sanepid od razu podjął działania.

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie? W stołecznej straży miejskiej potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia pandemicznym patogenem. Wytypowane zostały już osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym strażnikiem.

Koronawirus w straży miejskiej w Warszawie

Sanepid zadecyduje teraz, czy osoby owe zostaną poddane kwarantannie. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej przekazał szczegółowe informacje na temat tej nieprzyjemnej sytuacji. Zainfekowany pracownik nagle źle się poczuł.

Z domu poszedł do lekarza. Wówczas okazało się, że jego wynik testu na koronawirusa jest pozytywny

- mówił inspektor Jabraszko.

W jednostce wdrożono natychmiast wszystkie konieczne w takiej sytuacji procedury. 

Zdezynfekowano pomieszczenia, a osoby które mogły mieć z nim kontakt zostały powiadomione o sytuacji telefonicznie i zostały w domu

– przekazał Jabraszko.

Wiadomo, że zakażony pracownik przebywa w domu i czuje się na tyle dobrze, że nie wymaga hospitalizacji. Jest to pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa wśród strażników miejskich. Inspektor żywi, że chory strażnik zaraził się w czasie prywatnym, a nie w swojej pracy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze