18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia trwa

Nowe ognisko koronawirusa. Cały ośrodek skierowany na kwarantannę

30.06.2020  14:20
Nowe ognisko koronawirusa. Cały ośrodek skierowany na kwarantannę
Nowe ognisko koronawirusa. Cały ośrodek skierowany na kwarantannę Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Koronawirus wciąż zbiera w Polsce żniwo. Pandemia trwa w najlepsze, chociaż wiele osób przestało się nią należycie przejmować. Tymczasem nowe ogniska zachorowań pokazują nam z całą mocą, że sprawa jest naprawdę poważna. 

Koronawirus wciąż atakuje, chociaż Polacy pragną już normalnego życia. Zakończenie obostrzeń i duża swoboda obywateli wpływają na to, że pandemia dalej szaleje. Wciąż pojawiają się nowe ogniska COVID-19.

Tak jest chociażby w Białymstoku. W ośrodku dla ludzi bezdomnych wykryto koronawirusa i z tej przyczyny już cała placówka została skierowana na kwarantannę. Trzeba działać bardzo szybko.

Koronawirus: Nowe ognisko w Białymstoku

Jak podaje lokalny „Kurier Poranny”, sanepid wysłał już na kwarantannę 49 osób. Bezdomni zdani są na siebie w budynku noclegowni, zaś jej pracownicy poddają się izolacji w zaciszu własnych domostw. 

Przypadek koronawirusa w ośrodku został wykryty przez jednego z uczestników Centrum Integracji Społecznej.

To osoba, która wyszła z bezdomności. Przyszła do centrum na sześć godzin i w tym czasie miała atak padaczkowy. Przez to trafiła do szpitala i wykonano jej badania krwi. Następnego dnia znowu przyszła do pracy i dopiero późnym wieczorem we wtorek otrzymaliśmy wiadomość

- tłumaczy Elżbieta Żukowska- Bubienko, szefowa stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei", które zorganizowało zbiórkę celem wsparcia placówki.

Podopieczni ośrodka pozostaną na kwarantannie aż do 8 lipca. Być może ten okres uda się choć odrobinę skrócić. 

Przeczytaj więcej
Komentarze