18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pełna lista

Nowe ograniczenia w Polsce! Duże zmiany

Emilia Waszczuk
05.02.2021  11:47
Nowe ograniczenia w Polsce. Duże zmiany w obostrzeniach
Nowe ograniczenia w Polsce. Duże zmiany w obostrzeniach Fot: Planeta.pl

Nowe zasady i zmiana obostrzeń od 12 lutego. Rząd odmraża kolejne dziedziny gospodarki, w tym sport i kulturę.

Duże zmiany w obostrzeniach w Polsce. W piątek premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili nowe zasady walki z pandemią, a dokładniej powolne odmrażanie kolejnych branż.

Potwierdziło się to, o czym informowaliśmy wcześniej - restauratorzy czy właściciele klubów fitness nadal nie mogą liczyć na poprawę sytuacji. Zmiany zajdą jednak w kilku innych dziedzinach.

Zmiana obostrzeń w Polsce - pełna lista

Już od 12 lutego w całej Polsce otworzy się częściowo "kultura". Polacy będą mogli udać się do kin, teatrów, opery czy filharmonii. Pamiętać trzeba jednak o ścisłych zasadach, jakie mają tam panować, czyli między innymi obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zajęciu widowni do 50 procent.

Kolejne zmiany obejmą hotele. Podobnie jak w kinach i teatrach, obłożenie nie może przekroczyć tu 50 procent dostępnych miejsc. Obowiązywać ma ścisły reżim sanitarny, a restauracje hotelowe pozostaną zamknięte. Goście będą mogli jednak zamawiać posiłki do pokoi.

Uwolniony zostanie też częściowo sport, jednak w niewielkim zakresie. Otwarte będą baseny, oraz obiekty, gdzie sport uprawiać można na wolnym powietrzu, czyli np. orliki i stoki narciarskie.

Plany na kolejne tygodnie. Wrócą żółte i czerwone strefy?

Wbrew wcześniejszym nieoficjalnym informacjom, rząd nie otwiera jeszcze szkół. Zwolnienie kolejnych roczników z edukacji zdalnej możliwe będzie dopiero od marca, jednak tylko, jeśli badania przesiewowe wśród nauczycieli nie wykażą wzrostu zakażeń.

Rząd zapowiedział także, że już od marca możliwe będzie zróżnicowanie obostrzeń w zależności od liczby zachorowań w różnych regionach Polski, co oznaczałoby powrót do żółtych i czerwonych stref.

Czytaj także
Przeczytaj więcej