18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zmuszą do maseczek

Nowe restrykcyjne prawo Polsce! OBEJMIE WSZYSTKICH!

04.08.2020  08:40
Nowe prawo w Polsce. Łukasz Szumowski zapowiada restrykcje
Nowe prawo w Polsce. Łukasz Szumowski zapowiada restrykcje Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Koniec samowolki i wymówek. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada nowe, bardzo restrykcyjne prawo. Chodzi o walkę z epidemią.

Koronawirus ciągle nie odpuszcza w Polsce, a Polacy coraz częściej mają za nic obowiązujące obostrzenia. Ministerstwo Zdrowia w końcu zauważyło problem i próbuje mu zaradzić. Łukasz Szumowski właśnie zapowiedział zmianę prawa. Ma wejść w życie jeszcze w sierpniu.

Bez maski nie wchodzisz

Już teraz w sklepach ruszyć mają wzmożone kontrole policji - ścigać będą zarówno klientów, jak i właścicieli oraz sprzedawców bez maseczek. Problem w tym, że wedle prawa jeśli masz problemy ze zdrowiem, możesz twarzy nie zasłaniać. Co więcej, nie musisz w żaden sposób choroby udowadniać.

To ma się jak najszybciej zmienić. Łukasz Szumowski chce, by maseczki nosili wszyscy, a jeśli ktoś ma z nimi duży problem, powinien zakładać przyłbicę. Nie będzie żadnych wymówek, nawet choroba nie zwolni człowieka z obowiązku.

Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu

- zapowiedział minister zdrowia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Przeczytaj więcej
Komentarze