18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnili prognozy

Omikron totalny! Każdy Polak zostanie zakażony!

21.01.2022  17:25
Omikron zakazi każdego Polaka? Nowe prognozy epidemiczne
Omikron zakazi każdego Polaka? Nowe prognozy epidemiczne Fot: Lukasz Gdak/East News

Koronawirus dokonuje brutalnej ekspansji w Polsce, a piąta fala zakażeń wuhańskim patogenem bije kolejne rekordy zakażeń. Co dalej? Okazuje się, że prawdziwie czarny scenariusz zacznie się rozgrywać już wkrótce. Epidemiczne prognozy nie są łaskawe dla Polaków. Wszyscy zakażą się Omikronem?

Czy Omikron zmiażdży ostatecznie polski system ochrony zdrowia? Wszystko na to wskazuje! Dr Franciszek Rakowski z Wydziału Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z Polsat News zapowiedział, że gdy nastąpi szczyt piątej fali koronawirusa, możemy mieć nawet 140 tysięcy stwierdzonych przypadków. To jednak optymistyczne prognozy, bo liczba zakażeń raczej przekroczy MILION!

Szczyt piątej fali. Każdy złapie Omikrona?

Skąd dr Rakowski ma takie dane? Wyjaśnił, że została przeprowadzona symulacja, która jest prognozą, ale liczby raportowane nie są tożsame z rzeczywistymi. W rzeczywistości mamy znaczniej więcej zakażonych osób, niż codziennie oficjalnie podaje Ministerstwo Zdrowia.

Z naszej symulacji, która w tej chwili jest już prognozą, wynika, że w ciągu najbliższych kilku tygodni osiągniemy pułap stwierdzanych przypadków na poziomie 140 tysięcy. Może nam to nie wyjść na liczniku, bo system testowania nie jest tak pojemy, żeby pokazał nam te wszystkie przypadki – wyjaśnił dr Rakowski w Polsat News.

To nie koniec złych wiadomości. Zdaniem dr Rakowskiego, piąta fala zakażeń będzie tak bardzo intensywna, że w ciągu najbliższych tygodni KAŻDY POLAK zostanie zakażony Omikronem. Wirus NIKOGO nie ominie! Ekspert uspokoił jednak, że większość infekcji będzie przebiegała raczej łagodnie.

logo Tu się dzieje