18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Maseczkowy terror?

Nowe przepisy! Policja będzie ostro karać za brak maseczki!

Wojciech Kozicki
06.10.2020  12:18
Obowiązek noszenia maseczek - nowe przepisy, ostre mandaty i kary
Obowiązek noszenia maseczek - nowe przepisy, ostre mandaty i kary Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje coraz silniej, niemal codziennie pada rekord zachorowań lub zgonów. Ministerstwo Zdrowia w wojnie z COVID-19 zamierza wytoczyć ciężkie działa – nowe obostrzenia wejdą w życie szybciej, niż zapowiadano. Będzie też ostre karanie Polaków za brak maseczki!

Ministerstwo Zdrowia próbuje walczyć z koronawirusem ostrzejszymi obostrzeniami! Zapowiedziano już, że będą nowe przepisy i restrykcje w żółtych i czerwonych strefach. Miały wejść w życie w połowie miesiąca, ale resort zdrowia jedzie na ostro – mogą zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu! Wiadomo już, że mieszkańcy powiatów, które są przypisane do strefy żółtej, będą musieli nosić maseczki również w przestrzeniach otwartych. Dodatkowo, lokale gastronomiczne i bary będą otwarte wyłącznie do godziny 22. 

Noszenie maseczki - kary i mandaty!

Jak podaje Wirtualna Polska, zacznie się maseczkowy terror, nadchodzi „koniec z udawaniem zasłaniania ust i nosa”. Ministerstwo Zdrowia prowadzi już rozmowy z Główną Komendą Policji. Obowiązek zasłaniania nosa i ust ma być surowo egzekwowany, a do tego znikną wszystkie luki w przepisach, które staną się zerojedynkowe. Jeśli ktoś będzie się zasłaniał złym stanem zdrowia, obowiązywać ma nakaz przedstawienia zaświadczenia lekarskiego. W ten sposób mandaty posypią się jak deszcz, a policyjne interwencje mają być znacznie skuteczniejsze.

Zespoły prawne resortu zdrowia i policjantów już zakończyły prace. Efekt? Rozporządzenie, które wprowadza nowe obowiązki w strefach żółtych i czerwonych dla Polaków, jednocześnie będzie "nową bronią" dla policji – podaje Money.pl

Oficjalnie te zmiany mają ogłosić minister zdrowia Adam Niedzielski oraz komendant główny policji Jarosław Szymczyk we wtorek podczas wspólnej konferencji.

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze