18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto sprawdzić!

Nowe restrykcje od 15 grudnia. Szczegółowa lista zmian

15.12.2021  10:09
Pełna lista obostrzeń od 15 grudnia
Pełna lista obostrzeń od 15 grudnia Fot: Planeta.pl

Zgodnie z decyzją rządu od 15 grudnia na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia. Zaostrzone limity to reakcja na rosnącą liczbę chorych na COVID-19, a także rozprzestrzeniający się w Europie wariant koronawirusa o nazwie Omikron. Spore zmiany odczujemy w barach, klubach, kinach, transporcie publicznym, a nawet kościołach.

Jeszcze do niedawna Adam Niedzielski informował, że wprowadzanie nowych restrykcji nie jest ani potrzebne, ani konieczne. Przed atakiem zarazy miały nas ochronić szczepienia, lecz ostatecznie tak się nie stało. Rząd widząc szybujące w górę zakażenia, postanowił wprowadzić w grudniu nowe restrykcje.

Nowe obostrzenia w Polsce - pełna lista

Zgodnie z nowym prawem od 15 grudnia do 31 stycznia 2022 roku będą nas obowiązywały następujące restrykcje:

  • ZAMKNIĘTE kluby, dyskoteki oraz obiekty udostępniające przestrzeń do tańczenia - w sylwestra i Nowy Rok w lokalach zamkniętych może przebywać maksymalnie 100 osób (limit nie dotyczy zaszczepionych),
  • 30 proc. obłożenia w barach, restauracjach, hotelach, kinach, teatrach, a także obiektach sportowych i sakralnych - w kinach obowiązuje też zakaz konsumpcji (limit nie dotyczy zaszczepionych),
  • LIMIT 75 proc. podróżujących w transporcie publicznym,
  • Obowiązkowe testy dla osób mieszkających z osobą chorującą na COVID-19 (bez względu na certyfikat covidowy).
  • Obowiązkowe testy dla osób przybywających spoza strefy Schengen.

Oprócz powyższych obostrzeń od 20 grudnia do 9 stycznia szkoły podstawowe i średnie przechodzą na naukę w trybie zdalnym. Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, od marca wprowadzone zostaną obowiązkowe szczepienia nauczycieli, medyków i służb mundurowych.