18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus w Polsce

NOWE STREFY CZERWONE I ŻÓŁTE! Ogromne zmiany na liście

Emilia Waszczuk
10.09.2020  14:52
Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów z ograniczeniami
Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów z ograniczeniami Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Koronawirus SARS-COV-2 odpuszcza? Ministerstwo Zdrowia mocno okroiło listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami. Wielu Polaków odetchnie z ulgą.

Kolejna zmiana listy powiatów objętych dodatkowymi ograniczeniami w związku z epidemią koronawirusa. W czwartek Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowy zbiór powiatów żółtych i czerwonych, oraz miejsc zagrożonych restrykcjami. Są duże zmiany.

Powiaty żółte i czerwone - nowa lista

Najnowsza lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami to ogromne zaskoczenie. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że nigdzie w Polsce w najbliższym czasie nie będą stosowane najbardziej restrykcyjne zasady! Lista czerwona jest pusta.

Mam tylko dobre wiadomości, bo po raz pierwszy od wprowadzenia w Polsce podziału na powiaty z obostrzeniami, czyli strefy żółte i czerwone, w strefie czerwonej nie ma aktualnie żadnego powiatu

- powiedział w czasie konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

Na liście z powiatami żółtymi znalazły się z kolei tylko trzy powiaty - limanowski, tatrzański i gostyński. Tu obowiązywać będą takie ograniczenia jak limit uczestników targów, wystaw czy konferencji - 1 osoba na 4 m/kw, limit osób na siłowniach - 1 osoba na 7 m/kw, czy 25 procent widowni w kinach i teatrach. W weselach w powiatach żółtych uczestniczyć może do 100 osób.

Powiaty zagrożone restrykcjami

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało także listę powiatów, które w przyszłym tygodniu mogą zostać objęte dodatkowymi restrykcjami. Stanie się tak, jeżeli nadal będą tam odnotowywane wzrosty zakażeń. Lista obejmuje powiaty: kluczborski, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki.

Przeczytaj więcej
Komentarze