18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe zakazy i obostrzenia

Korona-kontrole w Polsce. Będą surowe kary!

Wojciech Kozicki
08.08.2020  13:03
Nowe obostrzenia i zakazy - sanepid przeprowadzi ostre kontrole
Nowe obostrzenia i zakazy - sanepid przeprowadzi ostre kontrole Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje coraz wścieklej, a liczba chorych i zmarłych każdego dnia brutalnie wzrasta. Rząd wydaje się już bezradny, chociaż wprowadził nowe obostrzenia i zakazy. Czy Polacy będą przestrzegać nowych przepisów? W Polskę ruszają kontrolerzy z sanepidu, którzy mają nakładać surowe kary.

Koronawirus wygrywa z Ministerstwem Zdrowia. W sobotę w Polsce zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, a kraj podzielone na czerwone i żółte strefy. Rząd zamierza docisnąć śrubę obywatelom i dopilnować, aby przestrzegali zaostrzonych przepisów. Kontrolerzy ruszyli do akcji!

Koronawirus i kontrole sanepidu

Jak podaje Polsat News, sanepid rozpoczął wzmożone kontrole m.in. bezpieczeństwa żywności czy higieny, rozszerzone o przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono już ok. 7 tysięcy kontroli.

Od sobotniego poranka rozpoczęły się kontrole sanepidu związane z przestrzeganiem zaostrzonych przepisów. Kontrole odbywają się w całym kraju, ale do powiatów "czerwonych" i "żółtych" ściągnęliśmy dodatkowe siły z bardziej bezpiecznych "zielonych" regionów – oświadczył rzecznik prasowy GIS Jan Bondar.

Bondar ostrzega, że litości nie będzie. Kontrole będą skrupulatne i przewidywane są surowe kary finansowe. Kontrolowane będą m.in. obiekty handlowe, targowiska, zakłady pracy, przedsiębiorstwa produkcyjne, restauracje, kina, teatry, hotele, galerie handlowe, targi, wystawy, lotniska, salony kosmetyczne. Kontrolerzy z sanepidu pojawiają się również na zgromadzeniach i na weselach.

Lepiej nie zadzierać z inspektorami. Będą mogli korzystać ze wsparcia policji.

Dotychczasowe doświadczenia są takie, że niejednokrotnie ognisko epidemiczne zaczynało się na weselu, a kończyło w wielkich zakładach przemysłowych. Musimy to przerwać – zapowiedział Bondar. (Polsat News)

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze