18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia w Polsce

Odwołane egzaminy na prawo jazdy. Koronawirus atakuje

Wojciech Kozicki
28.07.2020  11:18
Nowy Sącz, MORD i koronawirus - odwołane egzaminy na prawko
Nowy Sącz, MORD i koronawirus - odwołane egzaminy na prawko Fot: Facebook/Jeździmy z klasą - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus w Polsce naciera jak rozjuszony dzik! Chociaż rząd PiS zapowiedział złagodzenie obostrzeń, to liczba nowych przypadków COVID-19 każdego dnia przeraża. Pojawiają się kolejne ogniska epidemii, więc egzaminy na prawo jazdy w Nowym Sączu zostały odwołane.

Koronawirus w Polsce maltretuje kolejne dziedziny życia i gospodarki. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu (MORD) musiał zawiesić działalność, ponieważ jego pracownicy są chorzy ka koronawirusa. Tym samym wstrzymane zostały egzaminy na prawo jazdy.

Koronawirus kontra egzamin na prawo jazdy

Nie wiadomo do kiedy potrwa paraliż ośrodka. Okazuje się również, iż działalność zawiesza także jego oddział terenowy w Nowym Targu. Potwierdzono natomiast, że wszystkie wniesione opłaty za egzaminy zachowują ważność.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel na Facebooku opublikował poruszający list otwarty do mieszkańców miasta. Zwrócił się do nich o ostrożność i podał oficjalnie, że na terenie powiatu nowosądeckiego 23 lipca była ponad 400 osób chorych na koronawirusa. Przerwał swój urlop, by zwołać specjalne posiedzenie sztabu kryzysowego, by podjąć działania niezbędne do unormowania sytuacji.

Zwracam się do mieszkańców Nowego Sącza, by zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi mieszkańcami. Podejmujmy jedynie niezbędne aktywności (praca, zakupy, opieka nad seniorami). Zachowujmy reżim sanitarny: mycie rąk, odkażanie, ograniczanie kontaktów, zachowanie dystansu, stosowanie zabezpieczeń gdzie to konieczne i możliwe. Wszystko zależy od nas. Nie nawołują do lockdownu, ale do zachowywania zasad sanitarnych, ostrożności i rozsądku – napisał Handzel na Facebooku.

 

Czytaj także