18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie się smażył w Piekle!

Okradali kościoły, a łupy sprzedawali paserom. Bozia ich pokarała

Kamil Kacperski
26.05.2020  12:29
Okradali kościoły, a łupy sprzedawali paserom. Bozia ich pokarała
Okradali kościoły, a łupy sprzedawali paserom. Bozia ich pokarała Fot: shutterstock.com

Zarzuty kradzieży i paserstwa usłyszeli dwaj mężczyźni z Nowego Sącza. Zgłoszono kradzież statywu fotograficznego, a także innego sprzętu.

O kradzieży policjanci zostali zaalarmowani w piątek 22 maja późnym wieczorem. Początkowo zgłoszono kradzież statywu fotograficznego, ale po dokładnym sprawdzeniu świątyni okazało się, że łupem złodziei padły również inne przedmioty.

Okradli kościół, a łup sprzedali paserom

- Zarzuty kradzieży i paserstwa usłyszeli dwaj mężczyźni za kradzież naczyń liturgicznych i sprzętu elektronicznego z jednego z kościołów w Nowym Sączu oraz paserstwo – poinformowała we wtorek rzeczniczka nowosądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak.

"Jeszcze w nocy funkcjonariusze działając operacyjnie wytypowali sprawcę tej kradzieży, a w południe zatrzymali go na terenie miasta. Ponadto przy ścieżce rowerowej znaleźli czarny worek, w którym znajdowała się część skradzionych przedmiotów – m.in. mikrofon i elementy dwóch bezprzewodowych odbiorników, przewody elektryczne oraz naczynia liturgiczne. Kolejne skradzione rzeczy, w tym m.in. statyw, butelki z parafiną, świece i wazon policjanci znaleźli w mieszkaniu innego mężczyzny. Proboszcz parafii oszacował straty na kilka tysięcy złotych, z czego policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty" – poinformowała rzeczniczka.

Za kradzież przedmiotów grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a za próbę ich sprzedaży - kara grzywy, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Złodzieje powinni się jednak bardziej bać kary boskiej, a nie ludzkiej.