18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy lockdown? Prof. Horban ujawnia CZARNY SCENARIUSZ

Wojciech Kozicki
13.07.2021  12:49
Nowy lockdown i obostrzenia? Prof. Horban ujawnia CZARNY SCENARIUSZ
Nowy lockdown i obostrzenia? Prof. Horban ujawnia CZARNY SCENARIUSZ Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus jest gotowy do powrotu, a wariant Delta zaczyna stwarzać coraz większe zagrożenie epidemiczne w Europie. Polskie Ministerstwo Zdrowia już ostrzega, że czwarta fala zakażeń wydaje się nieunikniona. Co gorsza, prof. Andrzej Horban zapowiada NOWY LOCKDOWN.

Czy pandemia COVID-19 powróci w Polsce na dobre? Minister zdrowia Adam Niedzielski wprost mówi, że czeka nas czwarta fala zakażeń i nastąpi to prawdopodobnie jesienią. Tymczasem prof. Andrzej Horban w programie „Newsroom WP” ostrzega, że całkiem realny wydaje się w Polsce nowy lockdown.

Powrót koronawirusa i nowy lockdown w Polsce

Czy w Polsce wrócą obostrzenia epidemiczne? Prof. Horban twierdzi, że jeżeli dojdzie do zwiększenia liczby zakażeń, na przykład tak jak w Portugalii, gdzie jest 240 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców, to oczywiście reżim sanitarny zostanie zaostrzony. Najpierw dojdzie do tego w powiatach, gdzie odsetek osób zaszczepionych jest niewielki.

Zdaniem Horbana, pierwszym krokiem reagowania państwa nie będzie lockdown ogólnokrajowy, a lokalny. Kluczowe przy podjęciu tej decyzji będą dane z końca sierpnia i początku września.

Chodzi o to, aby ograniczyć transmisję wirusa w ogniskach zakażeń. To są rzeczy bardzo płynne. Lockdown nie jest wprowadzony tylko po to, aby zablokować liczbę zakażeń, ale także ochronić prawidłowe działanie służby zdrowia – wyjaśnił prof. Horban. (Newsroom WP)

Czytaj także
Przeczytaj więcej