18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drogo się cenią

Nowy pomysł PiS. Opłata 100 zł za wejście do galerii handlowej

Bartłomiej Ciepielewski
30.11.2020  14:58
Czy każdego będzie stać na zakupy?
Czy każdego będzie stać na zakupy? Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Po prawie miesiącu przerwy galerie handlowe znowu zostały otwarte. Pod sklepami gromadzą się tłumy klientów. Jeden z posłów PiS zaproponował, aby za wejście do galerii pobierać opłatę.

Lockdown odczuli nie tylko właściciele sklepów, ale także klienci, którzy zatęsknili za wielogodzinnymi spacerami po galeriach. Po zniesieniu w sobotę obowiązującego zakazu galerie handlowe przeżyły szturm wygłodniałych konsumentów.

Pomysł jak rozładować skupiska ludzi przedstawił poseł Bartosz Kownacki. Jego zdaniem przed wejściem do galerii powinna być pobierana opłata w wysokości 100 zł za możliwość zrobienia zakupów. Po potwierdzeniu paragonem, że rzeczywiście się je zrobiło, pieniądze byłyby zwracane.

Pobieranie opłat za wejście do galerii

Na terenie sklepów obowiązują nadal regulacje dotyczące liczby klientów przypadających na metr kwadratowy lokalu. W wyniku ograniczeń pod marketami tworzą się gigantyczne kolejki.

Poseł PiS Bartosz Kownacki uważa, że przyczyną tego jest nie tyle chęć zrobienia zakupów, ile "turystyka marketowa". Uważa on, że pobranie opłaty w wysokości 100 zł zawęża grono klientów, do tych najbardziej zdecydowanych. Nie jest natomiast pewne, kto by pobierał te pieniądze oraz co w przypadku osób, które nie płacą za zakupy gotówką.

Przeczytaj więcej
Komentarze