18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmieniony rozkład jazdy pociągów

Nowy rozkład PKP. Zmiany i nowe połączenia

Wojciech Kozicki
29.08.2021  11:56
Zmieniony rozkład jazdy pociągów PKP. Nowy rozkład pełen niespodzianek
Zmieniony rozkład jazdy pociągów PKP. Nowy rozkład pełen niespodzianek Fot: Beata Zawadzka/East News

Nowy rozkład PKP, w niedzielę w życie wchodzą zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Będą nowe połączenia, zmieni się czas przejazdu na niektórych trasach. Jak teraz kursują pociągi i jaki jest czas podróży? Od kiedy dokładnie zmienia się rozkład PKP i gdzie można sprawdzić aktualne zmiany w rozkładzie? Jak tak dalej pójdzie, PKP wkrótce uruchomi połączenia kolejowe nawet do Hogwartu!

Uwaga! Od niedzieli 29 sierpnia obowiązuje NOWY ROZKŁAD PKP! To czwarta korekta rozkładu jazdy z pięciu zapowiedzianych na ten rok, a aktualny rozkład pociągów obowiązuje do 6 listopada. Jakie dokładnie zaszły zmiany? W niektórych miejscach obowiązuje komunikacja zastępcza, a do tego pojawiły się nowe połączenia. Pasażerów czekają opóźnienia pociągów?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i zmiany w rozkład pociągów. Zmiany na trasie Radom-Warszawa

PKP PLK informuje, że wreszcie pociągi kursują po dwóch torach już na całej trasie Radom-Warszawa. Zwiększona przepustowość trasy oznacza, że zwiększy się liczba połączeń. Od września dojazdy do szkół ułatwią nowe przystanki i zmodernizowane stacje m.in. w aglomeracji łódzkiej i krakowskiej.

Zwiększa się przepustowość trasy, co umożliwia uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom, np. pociąg z Krakowa do Olsztyna jedzie o ok. 30 min. krócej. W Radomiu są dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów (pod wiaduktem na ul. Kozienickiej) oraz Radom Północny – podaje Polsat News.

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Optymalny rozkład jazdy

Co więcej, zmian w organizacji ruchu wymaga całkowita przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Więc „PLK z przewoźnikami regionalnymi i dalekobieżnymi ustaliły optymalny rozkład jazdy z wykorzystaniem stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska”.

Pociągi do Zakopanego i komunikacja zastępcza. Modernizacja trasy, komunikacja zastępcza

Pociągi na trasie Kraków–Zakopane i regionalne na trasie Sucha Beskidzka–Zakopane po sezonie turystycznym przestają kursować. Konieczna jest modernizacja kolejowej „zakopianki”, więc zamiast pociągów obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Rozkład pociągów PKP i zmiany na Podkarpaciu

Święto na Podkarpaciu, strzelają korki od szampanów. Po 12 latach przerwy mieszkańcy tego regionu wreszcie mogą pojechać  pociągiem na trasie Mielec-Dębica. Powstały nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka Pustków. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo przejazd na trasie z Mielca do Dębicy zajmie ok. 35 min. Poprzednio czas przejazdu wynosił ok. 1h 30 min.

Gdzie sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów PKP?

Wszystkie zmiany w rozkładach pociągów PKP można śledzić na stronie  portalpasazera.pl. W niedzielę, poniedziałek i wtorek na dworcach Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Szczecin Główny, Wrocław Główny i Zakopane będzie można uzyskać informacje o zmianach od mobilnych informatorów.

Przyszłość kolei w Polsce. PKP zapowiada zmiany i modernizacje

Zmiany w rozkładzie to nie koniec kolejowej rewolucji w Polsce. PKP czuje wyraźny pociąg do zmian. Prezes Zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk na Twitterze zapowiedział liczne modernizacja w ramach Kolei Dużych Inwestycji.

Przyszłość kolei to konkretne inwestycje w tabor, np. lokomotywy wielosystemowe, nowoczesne wagony, składy typu push-pull, stacje postojowe. Do 2030 roku przeznaczymy 19 mld złotych w ramach programu PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji – zapowiada Chraniuk na Twitterze.

Czytaj także