18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS vs pandemia

OD DZIŚ NOWE ZASADY PANDEMICZNE! Dziwna zmiana w przepisach

Emilia Waszczuk
25.01.2022  08:31
Zmiana w przepisach pandemicznych od wtorku
Zmiana w przepisach pandemicznych od wtorku Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd zmienia walkę z pandemią na... nie walkę z pandemią? Od wtorku w życie wchodzą nowe przepisy. Polacy są skonsternowani pomysłem PiS. 

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski straszą, że piąta fala przyniesie gigantyczne liczy zakażeń i może sparaliżować Polskę, więc... nie zamierzają z tym walczyć. Rząd poddaje się w walce z zagrożeniem, co więcej, niektórzy mogą odnieść wrażenie, że wręcz ułatwia koronawirusowi działanie.

Skąd takie wnioski? Z ostatniej konferencji prasowej wspomnianych polityków. Panowie straszyli obywateli dziennymi raportami po 100 tysięcy zakażeń i widmem najgorszej fali pandemii, po czym ogłosili praktyczny brak zmian w przepisach i... skrócenie kwarantanny.

Rząd skraca kwarantannę. Dlaczego?

Polacy boją się, że teraz zakażeni obywatele będą chodzić po ulicach i sprzedawać koronawirusa innym, a rząd tłumaczy swą decyzję dobrem gospodarczym. Chorzy mają iść do pracy, nie ma miejsca i czasu na masowe kwarantanny, bo inaczej gospodarka padnie. A że padną ludzie? No cóż... jak to mówią, na coś trzeba umrzeć.

PiS tłumaczy jednocześnie, że przy wariantach delta i omikron zakażenie rozwija się szybciej, niż przy poprzednich mutacjach, więc nie ma sensu zamykać osób, które miały kontakt z zakażonym na aż 10 dni. Skraca więc kwarantannę do zaledwie tygodnia. Nowe zasady wchodzą w życie od wtorku 25 stycznia. Osoby, które zostały objęte kwarantanną przed tym dniem, odbywają ją na starych zasadach.