18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera na Orlenie

Obajtek ujawnia dlaczego zatrudnił syna Szydło

Wojciech Kozicki
21.04.2021  09:01
Dlaczego Daniel Obajtek zatrudnił syna Szydło?
Dlaczego Daniel Obajtek zatrudnił syna Szydło? Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Syn Beaty Szydło niedawno wrócił na pierwsze strony gazet, gdy ujawniono, że pracował pod zmienionym nazwiskiem w firmie, w której udziały ma Daniel Obajtek. Prezes Orlenu wreszcie zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił, dlaczego dał pracę synowi byłej pani premier.

Co się dzieje u tych Szydłów? Nie dość, że Beata Szydło jest grillowana za przyjęcie nowe posady, to niedawno media jak hieny rzuciły się na jej syna Tymoteusza Szydło, gdy ex-ksiądz zatrudnił się w firmie ERG Bieruń Folie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka. Okazuje się, że w sprawie maczał palce sam prezes Orlenu, czyli Daniel Obajtek.

Syn byłej premier Beaty Szydło jest pracownikiem firmy ERG Bieruń Folie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka. Pracuje tam pod zmienionym nazwiskiem. Jest przedstawicielem handlowym odpowiadającym za dystrybucję worków foliowych – pisało OKO.press.

Dlaczego Daniel Obajtek zatrudnił syna Szydło?

Daniel Obajtek w rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził, iż to bardzo dobrze, że syn Beaty Szydło pracuje w firmie, w której udziały na prezes Orlenu. Nie ukrywa, że pomógł mu zdobyć tę pracę, bo „zachował się jak człowiek”.

Obajtek ujawnił, że dał Tymoteuszowi pracę, bo prosiła go o to osobiście Beata Szydło.

Pani premier prosiła mnie o pomoc, nie będąc już premierem, żeby było jasne. Proszę wybaczyć, ale to są prywatne sprawy. A w każdym szanującym się państwie ci ludzie, którzy o tym napisali, powinni mieć wilczy bilet ze strony opinii publicznej. Nie boję się powiedzieć, że mu pomogłem – powiedział Obajtek. (RP.pl)

Szef Orlenu dodał, że również, że syn Szydło pracuje w prywatnej firmie i na jego miejscu każdy zachowałby się tak samo, będąc po prostu człowiekiem. Podkreślił również, że dobiera ludzi na zasadach merytorycznych oraz takich, do których ma zaufanie. Przypomniał również, że gdy Polską rządziła Platforma Obywatelska, zatrudniano osoby związane z parlamentarzystami.

Zapewniam, że nie złamano żadnej procedury w rekrutacji, a o tym, że zatrudniono ludzi o dobrych kwalifikacjach, świadczą wyniki firmy – twierdzi Obajtek. (RP.pl)

logo Tu się dzieje