18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie ostro

Obostrzenia TYLKO DLA NIEZASZCZEPIONYCH?! Idą zmiany

09.06.2021  11:46
Obostrzenia dla niezaszczepionych
Obostrzenia dla niezaszczepionych Fot: Piotr Molecki/East News

Obostrzenia tylko dla osób niezaszczepionych? Być może w momencie, kiedy pandemia koronawirusa zaczyna nam odpuszczać - nadchodzą wielkie zmiany w obowiązujących zasadach. Całymi sercami są za takim krokiem lekarze.

Obostrzenia w Polsce powoli zostają znoszone - nic dziwnego, w końcu mamy wreszcie sytuację, w której zdecydowanie spada liczba zakażeń koronawirusem. Wielką zasługą jest w tym przypadku zaszczepienie się - głównie z uwagi na to, jak wielu ludzi skorzystało już ze szczepień przeciwko Covid-19, możemy teraz poczuć się bardziej bezpiecznie. 

Obostrzenia w Polsce dla niezaszczepionych

Mimo to wciąż ponad 1/3 Polaków jasno deklaruje, że nie zamierza skorzystać z możliwości zaszczepienia się. Co zrobić z osobami, które w taki sposób podchodzą do sprawy? Pomysł na to mają członkowie Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim. Specjaliści chcieliby utrzymać część obostrzeń tylko dla osób niezaszczepionych.

"Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych" - mówił dla PAP dr Konstanty Szułdrzyński. Dodał, że rekomendacja rady jest jednak tylko jedną z opinii branych pod uwagę przez rząd przy podejmowaniu decyzji.

Nie rozmawialiśmy ostatnio z rządem o szczegółach luzowania obostrzeń, ale ogólna strategia ich znoszenia została wypracowana dużo wcześniej. Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniki przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń

- podkreślał dr Szułdrzyński w tej samej rozmowie.

Wszystko zależy teraz od decyzji rządu. Rekomendacje Rady Medycznej są bardzo istotne i brane pod uwagę, ale nie zmienia to faktu, że nie zawsze politycy realizują je od a do z. Myślicie, że rządzący darują antyszczepionkowcom dalsze obostrzenia?