18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityk komentuje

Obowiązkowa szczepionka na koronawirusa w Polsce?

Wojciech Kozicki
01.07.2020  14:53
Polacy będą musieli zaszczepić się na SARS-CoV-2?
Polacy będą musieli zaszczepić się na SARS-CoV-2? Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER/East news

Koronawirus wciąż szaleje, epidemia nie ustaje. Czy wkrótce zostanie wynaleziona szczepionka na COVID-19? Teorie spiskowe głoszą, że Bill Gates doprowadzi do tego, iż takowe szczepienie będzie obowiązkowe m.in. w Polsce. W sprawie głos zabrał polski polityk.

Czy szczepionka na koronawirusa będzie w Polsce obowiązkowa? W sprawie w środę głos zabrał wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podczas briefingu w Warszawie poinformował, że 37% Polaków chętnie skorzystałoby z takiej szczepionki. Powołał się na badania przeprowadzone przez RC Rynek i Opinia od 2 do 9 czerwca 2020 roku. Okazuje się, że 28% ankietowanych deklaruje, że nawet jeśli szczepionka powstanie, to z niej nie skorzystają.

Szczepionka na koronawirusa

Jeśli nie zechcą się zaszczepić to zostaną do tego prawnie zmuszeni? Cieszyński uspokaja, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Media przypominają jednak wypowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który przyznał, że jest zwolennikiem przymusu szczepień na koronawirusa.

Nie ma na ten moment takiego planu, by było to szczepienie obowiązkowe. Wszelkie decyzje zapadają wtedy, kiedy szczepionka jest dostępna i jest komplet informacji. Wtedy można podjąć decyzję w 100 proc. rzetelnie. Na ten moment takich planów nie ma – zapowiada Cieszyński. (Polsat News)

Jeżeli szczepionka na COVID-19 będzie bezpieczna, to moim prywatnym zdaniem, powinna być obowiązkowa – powiedział Szumowski w Polsat News.

Zagłosuj

Czy koronawirus to broń biologiczna?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze