18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twarde decyzje

Obowiązkowe szczepienia dla WSZYSTKICH W POLSCE

26.01.2022  19:58
Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich
Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich Fot: Łukasz Gdak/East News

5. fala pandemii koronawirusa w Polsce rozprzestrzeniła się tak błyskawicznie, że już teraz mamy poważny problem. Polacy przemówili ws. obowiązkowych szczepień. Czy cały naród mówi wreszcie jednym głosem?

Omikron dotarł do Polski i pokazał nam, gdzie raki zimują. Ponad 50 tys. zakażeń koronawirusem jednego dnia to scenariusz tak czarny, że nawet Czarnek by go nie wymyślił. Czy w obliczu tak wielkiej epidemii dojdzie w końcu do obowiązkowych szczepień?

W najnowszym sondażu dla "Super Expressu", w którym poruszono ten temat, najwięcej badanych zagłosowało przeciw obowiązkowym szczepieniom. Druga połowa, nieznacznie mniejsza zagłosowała "za" obowiązkiem szczepień.

Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich

Nie da się ukryć, że Polki i Polacy są podzieleni, jeśli chodzi o tę kwestię. Nawet lawinowy wzrost zakażeń nie zmienia ich nastawienia w tym względzie. Temat nadal budzi kontrowersje, niektórzy nawet są w stanie pokusić się na twierdzenie, że takie zobowiązanie byłoby pokrzywdzeniem praw wolności obywatelskiej. Tymczasem brak działań zapobiegających dalszemu rozprzestrzenianiu się zarazy nie budzi niczyjego sprzeciwu.

W sondażu "Super Expressu" zadano jedno pytanie: "Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień na Covid-19 dla wszystkich?". Największa ilość badanych odpowiedziała, że "nie" i było to 49 proc. osób. 42 proc. ankietowanych odpowiedziało z kolei za "tak". Jedynie 9 proc. pytanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

Przedstawione powyżej badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 12-13 stycznia 2022 r. na reprezentatywnej próbie 1044 dorosłych Polaków. Myślicie, że jest jakaś szansa na porozumienie ponad podziałami?