18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedzielski ujawnia plany rządu

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w Polsce!

Wojciech Kozicki
07.08.2021  13:02
Minister zdrowia zapowiada obowiązkowe szczepienia na covid w Polsce
Minister zdrowia zapowiada obowiązkowe szczepienia na covid w Polsce Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Będą obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi w Polsce? Okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia poważnie bierze taki scenariusz pod uwagę. Minister zdrowia Adam Niedzielski w Polsat News ujawnił, że rozważny jest przymus szczepień dla niektórych grup zawodowych.

Obowiązkowe szczepienie na COVID-19 w Polsce jest już brane pod uwagę. Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek w Polsat News ujawnił, że resort przychyla się do pomysłu obowiązkowego szczepienia przeciwko koronawirusowi dla medyków. W tej grupie znalazłyby się m.in. pielęgniarki i pracownicy domów opieki społecznej.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w Polsce. Niedzielski ujawnia

Czy plany Ministerstwa Zdrowia związane są z potencjalną czwartą falą koronawirusa? Minister przyznał, że taki scenariusz jest rozważany bez względu na sytuację epidemiczną w kraju. Twierdzi, że resort otrzymuje „masę sygnałów ze strony organizacji pacjentów czy po prostu pacjentów, tych, którzy mają choroby przewlekłe, bardzo poważne, którzy chcą mieć pewne zapewnienie bezpieczeństwa, trafiając do szpitala".

Minister powiedział również, że powinna zostać zachowana dotychczasowo logika szczepień i chce, aby „tak jak poprzednio w grupie priorytetowe w dostępie do szczepień znaleźli się medycy, pielęgniarki, pracownicy chociażby domów pomocy społecznej”. Zapowiedział intensywne szczepienie Polaków, ale chyba jeszcze nie wie, że właśnie ogłoszono skuteczny lek na COVID-19 w Izraelu, który może zastąpić szczepionki.

Jest taki pomysł, oczywiście, że tak. Bardzo uważnie analizujemy te pomysły czy rozwiązania, które są wdrażane już w różnych krajach europejskich – powiedział Adam Niedzielski. (Polsat News)