18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twarde decyzje

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca? Rząd się nie cofnie!

08.02.2022  15:41
MZ: Obowiązkowe szczepienia od 1 marca?!
MZ: Obowiązkowe szczepienia od 1 marca?! Fot: Łukasz Gdak/East News

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca w Polsce? Rząd nie cofnie się przed niczym w obecnej sytuacji pandemicznej. Sprawa dotyczyć będzie mundurowych i nauczycieli.

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca dla mundurowych i nauczycieli w Polsce staną się faktem? W obecnej sytuacji, kiedy 5. fala pandemii koronawirusa znów roznosi nasze państwo w posadach, rząd nie może cofnąć się przed niczym. 

MZ: Obowiązkowe szczepienia od 1 marca?!

W programie "Sedno Sprawy" na antenie Radia Plus na rozmaite, dotyczące pandemii redaktora Jacka Prusinowskiego odpowiadał Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia we wtorkowy poranek, 8 lutego 2022 roku opowiedział m.in. o budzących kontrowersje obowiązkowych szczepieniach dla tych grup zawodowych.

Mamy kolejny dzień, w którym notujemy spadki tydzień do tygodnia i dzień do dnia

- powiedział rzecznik MZ w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w programie "Sedno Sprawy". Starał się w ten sposób uspokoić Polaków, że 5. fala już raczej się kończy, chociaż niewiele osób w to wierzy.

"Epidemia to jest takie zwierzę, które może nam jeszcze napsuć krwi" - powiedział na antenie Radia Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia, jakby chciał zaznaczyć, że mimo spadków wciąż musimy zachowywać szczególną ostrożność i dbać o profilaktykę.

Kiedy zostało zadane pytanie, czy ostatecznie zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla mundurowych oraz nauczycieli, rzecznik odpowiedział bez zastanowienia:

Od 1 marca raczej tej decyzji nie będzie. Ale nie jest tak, że jej nie będzie w ogóle.

Czujecie, że Ministerstwo Zdrowia dobrze i mądrze zarządza sytuacją pandemiczną w naszym kraju? Wiele osób ma co do tego uzasadnione wątpliwości i przestajemy się temu dziwić.

Czytaj także