18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To konieczność

Obowiązkowe szczepienia w Polsce. PiS ZDECYDOWAŁ

07.12.2021  13:24
Obowiązkowe szczepienie
Obowiązkowe szczepienie Fot: Piotr Molecki/East News

W ramach walki z czwartą falą pandemii koronawirusa i mutacją Omikron, rząd PiS zdecydował się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla trzech grup zawodowych. Czy tym razem wszystko zadziała prawidłowo?

Obowiązkowe szczepienia w Polsce staną się faktem. Na pilnej konferencji prasowej ministra zdrowia ogłoszono twardą decyzję rządu — trzy grupy zawodowe będą musiały stawić się na szczepienie, jeśli jeszcze tego nie uczyniły.

Obowiązkowe szczepienia w Polsce

7 grudnia 2021 roku z uwagi na rosnący i palący problem czwartej fali pandemii koronawirusa PiS musi działać. Ponieważ zakażenia szerzą się bardzo szybko, a wielu Polaków wciąż nie chce się zaszczepić — wprowadzony zostanie obowiązek szczepień.

Wśród trzech grup zawodowych, które zobowiązane będą do zaszczepienia się, znalazły się: służby medyczne, nauczyciele oraz służby mundurowe. Osoby zatrudnione w którejś z tych grup będą zobligowane do zaszczepienia się.

Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe

– powiedział na konferencji prasowej Niedzielski.

Więcej obostrzeń, które zostaną wprowadzone w Polsce, przedstawiliśmy tutaj. Myślicie, że Polacy zastosują się do wyznaczonych właśnie granic, które mają uchronić nas przed jeszcze większym natężeniem pandemii.

Czujecie się bezpiecznie w rękach obecnej władzy?

logo Tu się dzieje