18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat kultury w żałobie

Odszedł Paweł Królikowski. Żegnają go prezydent i Ministerstwo Kultury

27.02.2020  15:45
Paweł Krolikowski nie żyje. Rząd żegna artystę
Paweł Krolikowski nie żyje. Rząd żegna artystę Fot: Justyna ROJEK/East News

Paweł Królikowski przegrał z ciężką chorobą neurologiczną, z którą walczył od grudnia. Polską wstrząsnęła informacja o jego śmierci, a teraz wybitnego aktorka żegna sam prezydent Andrzej Duda i Ministerstwo Kultury. 

Paweł Królikowski był wybitny aktorem, gwiazdorem TVP i uwielbianym przez fanów artystą. Jego odejście jest wielką stratą dla całej Polski, dlatego wyrazy współczucia najbliższym zmarłego, postanowił złożyć sam Andrzej Duda.

Paweł Królikowski żegnany przez prezydenta i Ministerstwo Kultury

W internecie można teraz błyskawicznie zrobić wszystko - włącznie z pożegnaniem zmarłego. Ojca publicznie pożegnał już Antoni Królikowski, a teraz internet zalewają kolejne kondolencje. 

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego - Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka - życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP

- napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Warto dodać, że jeszcze za życia Paweł Królikowski podjął trudną decyzję o rezygnacji z pracy i piastowania urzędu prezesa ZASP. Już wtedy musiał wiedzieć, że zdrowie nie pozwoli mu na powrót do obowiązków.

Aktora żegna również Ministerstwo Kultury. 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Pawła Królikowskiego. Aktor w 2018 r. został odznaczony przez min. kultury prof. @PiotrGlinski Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w dziedzinie filmu i teatru

- brzmi post Ministerstwa Kultury, zamieszczony również na Twitterze.

My również bardzo współczujemy najbliższym aktora.

logo Tu się dzieje