18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Można zarobić fortunę

Ogromne odszkodowania za skutki szczepień. Nawet 100 tys. złotych!

12.01.2021  16:26
Polacy zarobią fortunę?
Polacy zarobią fortunę? Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Podczas wtorkowej konferencji dotyczącej pandemii koronawirusa minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wypłacaniu odszkodowań za niepożądane skutki szczepień. Za efekty uboczne można dostać nawet 100 tysięcy złotych rekompensaty.

Szef resortu Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował o powołaniu Funduszu Kompensacyjnego, który uprości procedurę ubiegania się o odszkodowanie za niepożądane skutki szczepień. Świadczenie kompensacyjne może wynieść nawet 100 tysięcy złotych.

Świadczenie kompensacyjne będzie się wahało w przedziale od 10 tysięcy złotych - w przypadku minimalnego progu 14 dni hospitalizacji aż do 100 tysięcy złotych łącznie, czyli zwiększając liczbę dni hospitalizacji bądź łącząc różne elementy, które będą w takiej specjalnej, szczegółowej tabeli opisującej kryteria przyznawania świadczenia - poinformował minister.

Fundusz będzie finansowany ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie COVID-19. Polacy ruszą masowo na szczepienia?

Kto otrzyma odszkodowanie po szczepieniu?

Zdaniem ministra przypadków kwalifikujących się na uzyskanie odszkodowania będzie niezwykle mało. Jak oznajmił Adam Niedzielski, może to być około 1 przypadek na 250 tysięcy szczepień.

Za niepożądany odczyn poszczepienny uważa się zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło około 4 tygodnie po przyjęciu szczepionki. Pieniądze mogą niebawem przyciągnąć mnóstwo chętnych.

logo Tu się dzieje