18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Minister zdrowia na wylocie

Odwołanie Niedzielskiego. Jest WNIOSEK!

Wojciech Kozicki
30.06.2021  16:11
Adam Niedzielski do usunięcia? Jest wniosek o odwołanie ministra zdrowia
Adam Niedzielski do usunięcia? Jest wniosek o odwołanie ministra zdrowia Fot: Pawel Wodzynski/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski zostanie odwołany? Lekarze z OZZL złożyli wniosek o odwołanie szefa resortu, który może zostać poparty przez inne związki zawodowe. Czy lada moment pożegnamy następcę Łukasza Szumowskiego?

Czy to koniec ministra zdrowia Adama Niedzielskiego? Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zwrócił się do premiera z wnioskiem o odwołanie szefa resortu. Zaapelowano także do innych organizacji związkowych i samorządowych zawodów medycznych o składanie podobnych wniosków.

Odwołanie Adama Niedzielskiego. Minister zdrowia wyleci?

Lekarze z OZZL chcą usunąć ministra zdrowia z powodu jego zachowania podczas rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu nowelizacji ustawy o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Twierdzą, że Niedzielski wykazuje brak poszanowania dla lekarzy oraz reprezentujących ich organizacji. Co więcej, ma również lekceważyć ich stanowisko w sprawie płacy i pracy. Oskarżają go również o dezinformację dotyczącą wynagrodzeń personelu medycznego. Chodzi konkretnie o ominięcie lekarzy, a także pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych czy fizjoterapeutów, w konsultacji nowej siatki wskaźników minimalnych wynagrodzeń zapisanych w nowelizacji ustawy o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych.

Głównym powodem wniosku o odwołanie ministra zdrowia jest jego postawa i zachowanie prezentowane podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Jeżeli nie rozmawia się z jedynym związkiem zawodowym lekarzy, a związek pielęgniarek się lekceważy, nie można mówić o zakończeniu rozmów z przedstawicielami związków zawodów medycznych - czytamy w komunikacie OZZL.