18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus atakuje

Kolejne ogniska epidemii w Polsce! Zakażonych kilkaset osób

25.05.2020  18:25
Nowe ogniska koronawirusa w Polsce
Nowe ogniska koronawirusa w Polsce Fot: Dimko/Laski Diffusion/East News

Kolejne złe wieści z frontu. W Warszawie i Jankowach odkryto nowe ogniska koronawirusa. Zakażonych jest ponad 300 osób. Kolejne czekają na badania.

W Polsce znoszone są kolejne obostrzenia, minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada koniec obowiązku noszenia maseczek, a koronawirus nie odpuszcza. Tylko w poniedziałek potwierdzono zakażenie u 341 osób. Odkryto też nowe ogniska epidemii.

Mowa między innymi o Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie koronawirusem SARS-COV-2 zakaziło się co najmniej 26 pracowników szpitala i 33 pacjentów (w sumie 62 osoby). Kolejnych 18 osób czeka na badania - to pracownicy szpitala, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi, ale minęło od tego momentu zbyt mało czasu. Testy mogą zostać wykonane najwcześniej po tygodniu.

Ewakuacja

Ognisko koronawirusa odkryto na oddziale internistycznym. Pacjenci zakażeni zostali przewiezieni do placówek jednoimiennych - zakaźnych, w tym Szpitala MSWiA. Zdrowi pacjenci mają trafić do innych warszawskich placówek. Wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi, zostały natychmiastowo objęte kwarantanną domową. W izolacji domowej przebywają także zakażeni pracownicy szpitala.

Należy podkreślić, że oba oddziały internistyczne znajdują się w odrębnym pawilonie szpitalnym i decyzją dyrektora szpitala zostały na nie wstrzymane przyjęcia nowych pacjentów. Na oddziale, gdzie zlokalizowano ogniska koronawirusa, przeprowadzono dwukrotną dezynfekcję. Częściowe otwarcie oddziału internistycznego planowane jest 28 maja

- podaje Urząd Miasta Warszawa.

Koronawirus w fabryce

Drugie, większe ognisko koronawirusa, to fabryka mebli Wersal w Jankowach w województwie wielkopolskim. Tam zakażenie potwierdzono już u 297 pracowników. Kolejnych ponad 1200 osób czeka na badania - przeprowadzone zostaną dopiero minimum 7 dni po kontakcie z zakażonymi.

Badaniami objęto 966 pracowników. Osoby zakażone zostały objęte kwarantanną domową. Ich rodziny dopiero będą badane - informuje sanepid.  

Przeczytaj więcej
Komentarze