18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Gigantyczne ognisko koronawirusa w uzdrowisku. Pensjonariusze w panice

25.08.2020  20:20
Gigantyczne ognisko koronawirusa w uzdrowisku. Pensjonariusze w panice
Gigantyczne ognisko koronawirusa w uzdrowisku. Pensjonariusze w panice Fot: Mateusz Jagielski/East News

Ognisko koronawirusa w uzdrowisku to ostatnie, na co powinni być narażeni pensjonariusze. Niestety, sytuacja w Ciechocinku wyraźnie się zaostrza. U 21 pacjentów Szpitala Uzdrowiskowego Nr IV stwierdzono już zarażenie SARS-CoV-2. 

Ognisko koronawirusa w uzdrowisku brzmi jak koszmar. W takie miejsca ludzie jadą by nabrać sił do walki z różnymi własnymi dolegliwościami. Co, jeśli to właśnie w takim miejscu wybucha zaraza?

Możemy sobie jedynie wyobrażać skalę paniki, jaka ogarnęła osoby zagrożone chorobą. Koronawirus budzi grozę w każdym z nas, nic dziwnego - do tej pory nie wiemy, czego tak naprawdę powinniśmy spodziewać się po patogenie.

Ognisko koronawirusa w uzdrowisku

Był czas, w którym naukowcy żyli w przekonaniu iż raz przechorowany COVID-19, uodparnia nas na chorobę raz na zawsze. Niestety, nic bardziej mylnego. Okazuje się, że reinfekcja jest jak najbardziej możliwa. Pierwsze takie przypadki pojawiają się już na świecie.

Tymczasem w Ciechocinku sytuacja wciąż jest patowa. 69 pacjentów oczekuje na wyniki testów. Obiekt został odizolowany i natychmiast po stwierdzeniu pierwszego przypadku wszczęto odpowiednie procedury. Przebadano pensjonariuszy oraz pracowników placówki. 

Jak na razie wiadomo, że Sars-CoV-2 nie zakaził się żaden z pracowników uzdrowiska. Współczujemy wszystkim, którzy wyjechali do uzdrowiska odpocząć od problemów, a teraz czeka ich walka z niewyobrażalnym wprost stresem.

Przeczytaj więcej
Komentarze