18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Omikron się wystraszy

Ojciec Rydzyk szczerze o szczepionkach. Wie, jak pokonać pandemię

30.01.2022  15:24
Tadeusz Rydzyk zaatakował koronawirusa
Tadeusz Rydzyk zaatakował koronawirusa Fot: Jakub Kaminski/East News

Stało się! Ojciec Tadeusz Rydzyk przeszedł prawdziwe nawrócenie. Jeden z największych koronasceptyków w sutannach, który do niedawna lekceważył pandemiczne obostrzenia, oświadczył, że... zaszczepił się na COVID-19! Nawet trzykrotnie!

Tadeusz Rydzyk to prawdziwy wojownik. Toruński biznesmen w przeszłości walczył z "lewactwem", logicznym myśleniem, czy ubóstwem, ciągnąc od rządu miliony złotych. Teraz głównym wrogiem dzielnego duchownego stała się pandemia.

Dyrektor Radia Maryja zorganizował konferencję medyczną "Oblicza pandemii". Na spotkaniu pojawili się medycy, którzy sprzeciwiają się stosowanym obecnie metodom walki z koronawirusem, preferując leczenie choroby amantadyną. Część osób zaproszonych osób nie przyjęła jednak z entuzjazmem propozycji spotkania.

Będąc bardzo krytycznym do tego, co wyprawa ksiądz Rydzyk i będąc bardzo krytycznym do organizowanej przez niego konferencji, w której udział brał pan Włodzimierz Bodnar, który kwestionuje noszenie masek, powiedziałem, że uczestniczenie w takiej uroczystości jest nieetyczne. To jest nieetyczne dla mnie jako lekarza.  Oni robili taką hucpę, to nie ulega kwestii, co zrobić, żeby się ludzie pozarażali w Polsce. Łykać leki niesprawdzone, nie nosić masek, opowiadać brednie - mówił w rozmowie z "Faktem" profesor Krzysztof Simon, ordynator wrocławskiego szpitala.

Jednak to nie kontrowersyjne wypowiedzi zaproszonych tam lekarzy wywołały największy szok wśród uczestników przyjęcia...

Tadeusz Rydzyk zaszczepił się na COVID-19

Tadeusz Rydzyk w trakcie swojego przemówienia ogłosił, że przyjął trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19. Jak podkreślił, "on posłuchał lekarzy".

Ja, żeby było jasne, to się przyznaje: ja się zaszczepiłem trzeci raz już. Moi współbracia nie wszyscy się zaszczepili, a inni się zaszczepili. Już znałem takich, co nie słuchali lekarzy. Wąchają kwiatki od spodu. Jest po to medycyna i szukajmy uczciwych lekarzy, mądrych - mówił redemptorysta.

Dyrektor toruńskiej rozgłośni zaznaczył, że podczas pandemii ważna jest także modlitwa, dlatego kościoły nie powinny być zamykane. Na konferencji zabrakło ekspertów z dziedzin epidemiologii czy wirusologii, pojawili się natomiast osoby kwestionujące szczepienia lub promujące leczenie amantadyną.

Czytaj także