18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojciec zniknął

Tymoteusz Szydło przerwie milczenie? "Tylko prawda go wyzwoli"

28.10.2019  14:49
Tymoteusz Szydło przerwie milczenie?
Tymoteusz Szydło przerwie milczenie? Fot: YouTube/Printscreen

Ksiądz Tymoteusz Szydło wziął bezterminowy urlop i nikt nie wie, co się z nim dzieje. Polacy plotkują, a on - za pośrednictwem prawników - straszy media sądem. W końcu przerwie milczenie?

Syn Beaty Szydło zniknął i nikt nie wie, gdzie się podziewa. Świeżo wyświęcony ksiądz poprosił przełożonych o bezterminowy urlop, ale swojej decyzji komentować ani myślał.

Gdy ludzie zaczęli interesować się tematem, wraz z bratem Tymoteusz Szydło wystosował pismo, w którym prosi o uszanowanie jego prywatności. Chwilę później jego prawnik zaczął straszyć sądem każdego, kto ośmieli się o nim pisać/mówić, a plotki o tym, że ksiądz Szydło został ojcem, zdementował. Wszyscy zapomnieli przy tym, że to sama premier Beata Szydło przedstawiła syna opinii publicznej, a w jego transmitowanej przez TVP mszy prymicyjnej, udział brali przedstawiciele rządu.

Tymoteusz Szydło przerwie milczenie?

Co dzieje się z księdzem Tymoteuszem? Ciągle nie wiadomo. Tymczasem głos w jego sprawie zabrał filozof i teolog Jarosław Makowski. Mężczyzna twierdzi, że w tej konkretnej sprawie nie ma mowy o "prywatności" - syn Beaty Szydło, Tymoteusz, sam z siebie zrobił osobę publiczną i musi liczyć się z tego konsekwencjami.

To jest sprawa publiczna, tym bardziej, że do tej pory ja nie wiedziałem, że Beata Szydło ma syna w seminarium, do bodajże 2017 roku, kiedy on, czynnie przed prymicją, czyli święceniami, zaczął brać udział w życiu publicznym swoich rodziców

- mówi teolog w rozmowie z wp.pl.

A wiec jeśli wciągamy dziecko, w tym przypadku dorosłego już mężczyznę, księdza, do życia politycznego, nie dziwmy się potem, że opinia publiczna domaga się informacji, kiedy pada stwierdzenie, że bierze bezterminowy urlop

- dodaje.

Makowski podkreśla, że urlopy wśród księży rzadko kończą się powrotem do kapłaństwa. Stwierdza też, że jedynym sposobem na ucięcie plotek jest dla księdza Tymoteusza stanięcie z problemem twarzą w twarz i wyjaśnienie Polakom, jak wygląda sytuacja. 

Myślę, że ten temat będzie wciąż obecny, dopóty, dopóki sam zainteresowany nie przerwie tego - mówi Makowski. - Powiedz prawdę, a prawda cię wyzwoli. To jest jedyna droga, która sprawi, że wszelkie spekulacje zostaną ucięte. Myślę też, że to otworzy nowy etap w życiu samego księdza Tymoteusza.