18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza w marketach

Olej śmierci na sklepowych półkach. GIS zareagował natychmiast

11.02.2020  14:56
Olej śmierci na sklepowych półkach. GIS zareagował natychmiast
Olej śmierci na sklepowych półkach. GIS zareagował natychmiast Fot: EAST NEWS

Wybierając się do sklepu nie spodziewamy się niebezpieczeństwa. Uważać jednak należy zawsze, ponieważ często zdarzają się niepokojące historie, takie jak ta. 

Olej śmierci to określenie mocne, ale kiedy chodzi o ludzkie zdrowie, to nie ma żartów. Warszawska firma Italmex wycofała dobrowolnie ze sprzedaży "SoRiso olej z ryżu". 

Wszystko dzięki badaniom przeprowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, po których stwierdzono nieprawidłowości. GIS zareagował natychmiast i radzi nie spożywać tego produktu.

Niebezpieczny olej na sklepowych półkach

"SoRiso Olej z ryżu z otrębów ryżowych naturalny 100%" występował w sklepach w 500 ml opakowaniu. Pół litra niebezpieczeństwa czyhało na wszystkich, którzy mieli ochotę na taki produkt.

Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła w nim przekroczenie najwyższych dopuszczalnych poziomów estrów glicydowych oraz estrów 3-monochloropropanodiolu. Sprawa dotyczyła konkretnie produktu partii E411 z datą minimalnej trwałości do co najmniej 15.10.2021 roku.

Warszawska firma, która wypuściła olej na rynek, zachowała się w tym momencie wzorowo. Poinformowała o nieprawidłowościach odbiorców, wstrzymała kolejne zamówienia oraz rozpoczęła procedurę wycofywania z rynku. Dodatkowo zwróciła bieżące przesyłki produktu do producenta.

Wygląda na to, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. 

Przeczytaj więcej
Komentarze