18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszyscy jesteśmy dumni

Olga Tokarczuk dostała nagrodę Nobla! Fantastyczne informacje

10.10.2019  13:29
Olga Tokarczuk dostała nagrodę Nobla! Fantastyczne informacje
Olga Tokarczuk dostała nagrodę Nobla! Fantastyczne informacje Fot: Bartosz KRUPA/East News

Olga Tokarczuk została nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla 2019. Polka może czuć się wyjątkowo wyróżniona, to wcale nie takie częste osiągnięcie. Zewsząd napływają gratulacje. 

Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę Nobla za rok 2018. Dziś Akademia Szwedzkiej i Fundacji Noblowskiej oficjalnie ogłosiła, że zdobyła ją właśnie nasza rodaczka. Podczas ogłoszenia wyników, został jeszcze przyznany Nobel za rok aktualny.

Olga Tokarczuk dostała Nobla!

Za rok 2019 nagrodzono Austriaka Petera Handke. Przypominamy, że Olga Tokarczuk była już wielokrotnie nagradzana za swoje dzieła literackie, ale nagroda Nobla jest swoistym ukoronowaniem jej kariery pisarskiej. 

Na koncie Tokarczuk znalazły się już takie wyróżnienia, jak: nagroda Brookera za powieść "Bieguni" oraz dwie Nagrody Literackie "Nike" za "Biegunów" i "Księgi Jakubowe".

Nagroda Nobla przyznawana jest od 1901 roku. Pierwszą Polką nagrodzoną literackim noblem była poetka Wisława Szymborska, która otrzymała ją w 1996 roku.

Oldze Tokarczuk z całego serca gratulujemy i wciąż życzymy nieustającej weny twórczej, która sprawi, że jeszcze wiele genialnych dzieł wyjdzie spod ręki naszej genialnej pisarki.  

logo Tu się dzieje