18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromny smutek

15-latek zmarł na Covid-19. Cała rodzina była niezaszczepiona

08.12.2021  15:11
Olsztyn: 15-latek zmarł na Covid-19
Olsztyn: 15-latek zmarł na Covid-19 Fot: Yaroslau Mikheyeu/Shutterstock

Olsztyn pozostaje pogrążony w szoku. Zmarł tam 15-letni chłopiec, który zachorował na Covid-19. Cała jego rodzina nie była zaszczepiona. Niestety, wirus doprowadził w tym wypadku do największej możliwej tragedii.

Olsztyn w rozpaczy. Nic dziwnego, zawsze człowieka dopadają takie uczucia, kiedy umiera ktoś bardzo młody, kto miał przed sobą całe życie. 15-letni chłopiec stracił swoje w walce z Covid-19.

Olsztyn: Nie żyje 15-letni chłopiec

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w całej Polsce. Niestety, umierają również dzieci i ludzi młodzi. Na początku pandemii niesłusznie wydawało się, że ta grupa ludzi jest całkowicie bezpieczna, nawet w przypadku zakażenia patogenem.

Jak podaje "Gazeta Olsztyńska", 8 grudnia 2021 roku na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 zmarło 37 osób. Wśród nich jest 15-letni chłopiec, mieszkaniec powiatu olsztyńskiego.

Pacjent z wieloma bardzo ciężkimi schorzeniami współistniejącymi od urodzenia, wielokrotnie hospitalizowany w naszym szpitalu, został przyjęty z powodu rodzinnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2

- przekazała Barbara Chwała, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, cytowana przez "Gazetę Olsztyńską".

Pomimo bardzo intensywnego leczenia nie udało się go uratować. Dziecko nie było szczepione przeciwko COVID-19, podobnie jak rodzina

— podkreśliła Barbara Chwała.

Lekarze zauważają, że dzięki przyjęciu szczepienia przeciwko Covid-19, do szpitali trafia coraz mniej seniorów. Niestety, ich miejsce zajęli teraz ludzie młodzi, którzy czuli się bezpiecznie względem pandemii koronawirusa w kraju.

"Tendencja przenoszenia zakażeń na młodsze roczniki jest ewidentna" — mówił Janusz Dzisko, szef olsztyńskiego sanepidu. Niestety, część chorych pacjentów umiera. Mamy nadzieję, że ta wielka tragedia w końcu się zakończy.