18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To boli

Omikron gotuje nam PIEKŁO. Tragiczny raport Ministerstwa Zdrowia

07.02.2022  10:32
Omikron bezlitośnie miażdży Polskę
Omikron bezlitośnie miażdży Polskę Fot: Corona Borealis Studio/Shutterstock

Odkąd Omikron na dobre rozgościł się w Polsce, wszyscy doskonale wiemy, co znaczy pandemiczna groza. 5. fala pandemii koronawirusa nikogo nie oszczędza. Polacy mają dość, ale nadziei nie widać na horyzoncie.

Trudne chwile wciąż są z nami. Patrząc na wschód, widzimy gotującą się na naszych oczach wojnę, a zaglądając na własne podwórko, nie możemy przestać lękać się pandemii koronawirusa. Raport Ministerstwa Zdrowia wciąż jest bezlitosny.

COVID-19 pokazał nam, jak bardzo jesteśmy bezradni wobec niewidzialnego przeciwnika. Koronawirus szerzy się w polskim społeczeństwie z zastraszającą prędkością, zwłaszcza odkąd wystąpiła mutacja Omikron. Codziennie chorują tysiące ludzi, a z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia nie nadchodzi choćby cień nadziei na pozytywną zmianę w tej sytuacji.

Omikron bezlitośnie miażdży Polskę

Tylko dzisiaj na COVID-19 zapadło 24 404 osób i zmarło 10 osób. Od początku pandemii w Polsce daje to ponury bilans 5 188 184 zachorowań i 106 607 zgonów z powodu koronawirusa. Te liczby zaczynają przytłaczać i przerażać nawet osoby, które jeszcze niedawno nie wierzyły w chorobę. 

Polska służba zdrowia nie jest w stanie znieść już aktualnego przyrostu przypadków COVID-19, a wszystko wskazuje na to, że będzie ich więcej. Każdego dnia padają ponure rekordy - wiele osób zaczyna bać się wychodzić z domu.

Pamiętajmy o tym, by być dla siebie łaskawym w tak nieprzyjaznym czasie. Jeśli sami o siebie nie zadbamy i nie będziemy przestrzegać niezbędnego w czasie pandemii reżimu sanitarnego - to nikt nam nie pomoże.

Mniej strachu, więcej działania!