18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy w którym mieście!

Omikron w Polsce. Pierwszy przypadek!

16.12.2021  11:49
Omikron w Polsce. Pierwszy przypadek, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
Omikron w Polsce. Pierwszy przypadek, Ministerstwo Zdrowia potwierdza Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Mutacja koronawirusa  w wersji Omicron została po raz pierwszy zdiagnozowana w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono wykrycie wirusa przez WSSE Katowice. Kim jest zakażona osoba i z kim miała kontakt?

Ten moment w końcu musiał nadejść, w Polsce został wykryty wirus Omikron. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze podało, Mutacja została potwierdzona w próbce, którą pobrano d 30-letniej obywatelki Lesotho.

Omicron w Polsce. Pierwszy przypadek

Resort uspokaja jedynie, że pacjentka przebywa w izolatorium i czuje się dobrze. Służby podjęły już niezbędne działania w sprawie tego przypadku zakażenia. Podano również, że obywatelka Lesotho przebywała w Polsce na Cyfrowym Szczycie ONZ w Katowicach. "W toku wywiadu epidemicznego poinformowała, że w Polsce zamieszkiwała sama". Bezpośredni kontakt miała tylko z dwiema zaszczepionymi osobami ze swojego kraju. W trakcie pobytu na szczycie cały czas stosowała środki ochrony indywidualnej. W hotelu posiłki zamawiała telefonicznie i spożywała w pokoju. Jako osoba bezobjawowa wykonała test przed wylotem z Polski.

Potwierdzamy wykrycie wirusa w wersji Omicron przez WSSE Katowice. Mutacja została stwierdzona w próbce pobranej od 30-letniej obywatelki Lesotho. Pacjentka jest w izolatorium i czuje się dobrze. @GIS_gov podjął niezbędne działania – informuje Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Wcześniej mutacja Omicron została wykryta u obywatela Polski, który przyleciał do Chin.