18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia rośnie w siłę

Ordynator szpitala w Olsztynie ma koronawirusa. Jego stan jest ciężki

01.04.2020  15:58
Ordynator szpitala w Olsztynie ma koronawirusa. Jego stan jest ciężki
Ordynator szpitala w Olsztynie ma koronawirusa. Jego stan jest ciężki Fot: East News

Koronawirus przeraził nas wszystkich. Rosnąca liczba zachorowań nie pomaga nam odzyskać równowagi psychicznej. Zwłaszcza, kiedy chorują ci, którzy w momencie kryzysu powinni nas leczyć. 

Koronawirus sprawił, że Polacy musieli pozostać w domach i zastanowić się nad swoim życiem. Sytuacja trwa już 3 tygodnie i wciąż nie zapowiada się, by cokolwiek miało ruszyć w pozytywną stronę. Jesteśmy przerażeni pandemią i trudno nam się dziwić.

Rośnie liczba zachorowań i zgonów. Koronawirus nie omija nikogo, a na COVID-19 zapada coraz więcej medyków. Osoby, które powinny nas leczyć są bowiem najbardziej narażone na zakażenie patogenem.

Koronawirus zaatakował ordynatora

Dziś Polską wstrząsnęła wieść o przebywającym w szpitalu w Ostródzie ordynatorze jednego z oddziałów szpitala wojewódzkiego w Olsztynie. Mężczyzna jest w ciężkim stanie i aktualnie koledzy po fachu starają się uratować jego życie. Wiadomo, że leży on pod respiratorem. 

O sprawie poinformowało Radio Olsztyn. Na ten moment stan medyka choć ciężki, pozostaje dość stabilny. Olsztyński ordynator jest jedną z czterech osób podłączonych do respiratora w szpitalu w Ostródzie. 

Jak doszło do jego zakażenia? Jakiś czas temu wraz z żoną przebywał na nartach w Austrii. To prawdopodobnie tam doszło do zakażenia. Aktualnie nigdzie, poza własnym domem, nie możemy się czuć bezpieczni. 

Koronawirus na świecie

Czytaj także
Przeczytaj więcej