18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany od soboty

Orędzie Morawieckiego: "nowe zasady bezpieczeństwa"

Wojciech Kozicki
23.10.2020  20:42
Orędzie premiera Morawieckiego  - Polska pokona koronawirusa?
Orędzie premiera Morawieckiego - Polska pokona koronawirusa? Fot: Youtube/Kancelaria Premiera

Koronawirus w Polsce najwyraźniej całkowicie wymknął się spod kontroli. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki wygłosił dramatyczne orędzie do narodu. Zapowiedział „nowe zasady bezpieczeństwa”.

Premier Mateusz Morawiecki w orędziu do narodu ogłosił, że narastające epidemia koronawirusa wymaga "szybkich i zdecydowanych działań”, których rząd nie zawaha się podjąć. Oficjalnie potwierdził, że od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa.

Koronawirus i orędzie Morawieckiego

Czerwona strefa od 24 października obejmie całą Polskę. Dzieci i młodzież od czwartej klasy podstawowej przechodzą na nauczanie zdalne. Nowe zasady obowiązują również dla seniorów. Potwierdził, że powstają też dodatkowe szpitale, które będą "rezerwą na najtrudniejszy czas".

Długa walka z epidemią koronawirusa budzi różne emocje i wątpliwości, jednak rząd musi w swoich działaniach być ponad nimi i dokonywać kluczowych rozstrzygnięć w interesie wszystkich Polaków. To jest nasza odpowiedzialność. To dlatego idziemy drogę środka - powiedział Morawiecki.

Morawiecki wyjaśnił, że strategia realizowana przez rząd opiera się na trzech filarach. Po pierwsze, ma zapewnić sprawność i wytrzymałość systemu ochrony zdrowia, „aby skutecznie walczyć o zdrowie każdej zagrożonej osoby. Drugim filarem jest stabilność gospodarki, ratowanie miejsc pracy i bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin. Trzecim filarem, jest otoczeniem opieką osoby najbardziej narażone na wirusa.

Zaapelował do Polaków o odpowiedzialność, solidarną walkę z epidemią i stosowanie dystansu, dezynfekcji oraz noszenie maseczek.

Morawiecki skupił się głównie na wyliczaniu osiągnięć rządu PiS takich jak np. tarcza antykryzysowa i zamawianie sprzętu medycznego. Jak widać, nawet epidemia koronawirusa jest dobrą okazją, by poczytać Polakom program wyborczy...

Orędzie premiera Mateusza Morawieckiego - Polska kontra koronawirus i czerwona strefa od soboty [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej