18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia odeszła?

Ostateczni KONIEC MASECZEK W POLSCE

26.03.2022  09:47
Ostateczny koniec maseczek w Polsce
Ostateczny koniec maseczek w Polsce Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ostateczny koniec maseczek w Polsce to już kwestia kilkudziesięciu godzin. W poniedziałek 28 marca możemy zapomnieć o pandemicznych obostrzeniach. Po dwóch latach innego życia wracamy do normalności?

Wyjątkowo przykry jest fakt, że normalność wraca w momencie, kiedy za nasza wschodnią granicą toczy się wojna. Niestety, nie można mieć wszystkiego, więc cieszmy się przynajmniej z końca obostrzeń pandemicznych.

Ostateczny koniec maseczek w Polsce

Obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych w poniedziałek 28 marca 2022, po dwóch latach od wprowadzenia, przejdzie do historii. Wyjątkiem są budynki, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz apteki.

Rozporządzenie znoszące obowiązek noszenia maseczek zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Witamy ponownie w świecie, w którym nie musimy okazywać certyfikatów covidowych, nosić maseczek i trzymać społecznego dystansu.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostało opublikowane 25 marca w Dzienniku Ustaw, dzięki czemu będzie mogło wejść w życie w poniedziałek 28 marca. Przypomnijmy sobie w tym momencie czasy, w których maseczki trzeba było nosić w każdym miejscu poza domem i odetchnijmy z ulgą. To już koniec.

Nowe przepisy znoszą obowiązek noszenia maseczek w sklepach, urzędach i komunikacji miejskiej. Oznacza to „praktyczny koniec obostrzeń covidowych”. Jedynie w aptekach i miejscach działalności leczniczej zakrywanie ust i nosa się utrzyma. Czujecie ulgę?

610d0e5ce1aaff005986db13