18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zero zahamowań

Ostre słowa Szumowskiego o koronawirusie. Ma pretensje do Polaków?

13.08.2020  11:58
Ostre słowa Szumowskiego o koronawirusie. Ma pretensje do Polaków?
Ostre słowa Szumowskiego o koronawirusie. Ma pretensje do Polaków? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Łukasz Szumowski postanowił ostro wypowiedzieć się o powodach gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa w kraju. Czyżby miał do Polaków pretensje?

Łukasz Szumowski nieco przycichł w ostatnich dniach, ale z uwagi na gwałtowny i niepohamowany wzrost zakażeń koronawirusem w kraju - musiał ponownie wrócić z całą mocą do swoich obowiązków.

Łukasz Szumowski zły na Polaków?

Minister Zdrowia wypowiedział się na temat tego, gdzie jego zdaniem Polacy zarażają się tak masowo. Czyżby miał do obywateli pretensję o ich aktualny tryb życia? Faktem jest, że po zdjęciu obostrzeń, wzrost zachorowań stał się niemalże lawinowy.

Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach. Widzimy, że ta epidemia się regionalizuje, szczególnie w miejscach, gdzie są duże wesela, duże rodziny

- powiedział Szumowski pytany o największe ogniska zakażeń na COVID-19.

W rozmowie, niejako przy okazji, Łukasz Szumowski zapowiedział jesienną refundację szczepień na grypę. Nie zadziała ona co prawda na koronawirusa, ale może dojść do superinfekcji, czyli połączenia COVID-19 z grypą, a wtedy naprawdę będzie nieciekawie.

Zaszczepicie się zgodnie z rządowymi radami?

Przeczytaj więcej
Komentarze