18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS wpędzi Polskę do grobu?

Cmentarze 1 listopada - jest DECYZJA!

Wojciech Kozicki
21.10.2020  15:07
Otwarte cmentarze 1 listopada - Morawiecki ostrzega Polaków
Otwarte cmentarze 1 listopada - Morawiecki ostrzega Polaków Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News, PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce dopiero się rozkręca i trwa dyskusja, czy cmentarze na 1 listopada powinny być zamknięte. Wreszcie w tej sprawie zostały podjęte konkretne decyzje. Czy Polacy masowo ruszą na groby na Wszystkich Świętych?

Trwa gorąca dyskusja w Sejmie, system ochrony zdrowia przestaje działać, a premier Mateusz Morawiecki już zapowiada trzecią falę epidemii koronawirusa. Czy w takim razie cmentarze na Wszystkich Świętych zostaną zamknięte? Jak ujawnia RMF FM, rząd PiS i Episkopat Polski po negocjacjach zawarły w tej sprawie porozumienie.

Otwarte cmentarze i koronawirus

Mimo narastającej epidemii, Kościół i PiS ustaliły, że cmentarze NIE BĘDĄ ZAMYKANE NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Księża mają wystosować do wiernych apele o powstrzymanie się od odwiedzin mogił bliskich 1 listopada. Mają zachęcać wiernych, by odwiedzanie cmentarzy przełożyli o kilka dni lub zrobili to już po Wszystkich Świętych.

Czy to dobra decyzja? Przypominamy, że 21 października padł kolejny rekord dobowy zakażeń, a prognozy zakładają, że to dopiero początek epidemii i wkrótce będzie mieli kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków koronawirusa dziennie.

Polacy sami będą musieli zadbać o swoje bezpieczeństwo na cmentarzach. Pomoże im w tym policja, sypiąc mandatami.

Będzie to właśnie pilnowanie przestrzegania przepisów sanitarnych. Policja może zwracać uwagę osobom stojącym w kolejkach po kwiaty i znicze. Może też karać tych, którzy maseczkę będą trzymać w kieszeni lub na brodzie - zapowiada Money.pl.

 

Czytaj także